festival očima generací

TonerPartner.cz - Tonery a cartridge za super ceny

Sportovní

Sportovní víkend

První říjnovou neděli se v rámci inkluzivního vzdělávání uskutečnil na školním hřišti ZŠ Měcholupy zábavný sportovní den. Za krásného slunečneho počasí si děti zasoutěžily, zahrály s rodiči míčové hry. V samotném závěru došlo i na opékání špekáčků, na kterých si společně všichni moc pochutnali.

A15A16

A17A18

A19

Výchovně preventivní výjezd

Výchovně preventivní výjezd „ADAPŤÁK“

Skupina žáků ZŠ Měcholupy se zúčastnila ve dnech 17. 9.-19. 9.2018 výchovně preventivního výjezdu do malé obce Liblín, která leží na soutoku řek Střely s Berounkou a je součástí Chráněné krajinné oblasti Křivoklátsko. Žáci absolvovali pečlivě promyšlený třídenní zážitkový program plný her, vzájemného poznávání se a zvykání si na školní povinnosti. Většina aktivit probíhala převážně formou her v přírodě s využitím metod zážitkové pedagogiky a dramatické výchovy. Po hrách následovala reflexe, ve které žáci pojmenovali, co si z aktivity odnášejí. Také poznali spoustu historických či přírodních zajímavostí z okolí. Navštívili zříceninu hradu Libštejn, kde si prohlédli dochované části hradu a byli překvapeni, že zde při opravách hradu pracují jako dobrovolníci Šamani ze Žatce. Žáci vynesli několik kamenů na „Mohylu přátelství“, která následně poslouží na drobné opravy. Úkolem akce bylo zocelit třídní kolektiv a to se taky povedlo, především hrami, ale hlavně společně stráveným časem. Byl to pro všechny úžasný zážitek.

A9A11A12A14

A16A10

A15A17

A18A19

A20

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Základní škola Měcholupy opět v akci Ukliďme svět, ukliďme Česko

Naše škola se v pátek 14. září zapojila do celostátní akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, aby vyčistila naši obec od veškerých nečistot a odpadků. V průběhu pátečního dopoledne žáci dostali pracovní rukavice i pytle na odpadky a postupně se se svými třídními učiteli vydali do ulic a různých zákoutí obce. Sbírali papírky, plastové láhve, našli možné i nemožné, občas nevěřili svým očím, co vše se hází na ulici na zem. Vysmejčili kdejaký kout a uvědomili si, že i oni – žáci mají na nepořádku svůj díl viny. Udělali dobrou věc a snad se i poučili, že odpadky patří do košů, popelnic, nejlépe roztřídit do kontejnerů. A hned se nám všem bude žít lépe v našem městě, v naší krásné zemi.

A6A7

A8

Vitání občánků

Vítání občánků

V pátek 14. září paní starostka městyse  Měcholupy přivítala ve slavnostní místnosti obecního úřadu malé občánky narozené v tomto roce. Žákyně prvního stupně se svou paní vychovatelkou ŠD batolátkům a jejich rodičům zarecitovaly básničky.

A1A2

A3A4