Spotřeba elektrické energie

Spotřebu elektrické energie sledujeme pravidelně každý rok. Spotřebu zaznamenáváme do grafu. Máme tak přehledný záznam o tom, kdy a kolik elektřiny se spotřebuje nejvíce. Výsledky lze konfrontovat i s předešlými roky. Můžeme tak vysledovat, zda spotřeba klesá, zvyšuje se nebo zůstává stejná.

Dsc00848Dsc00846

6. třída i nadále sleduje spotřebu elektrické energie ve škole:

VI. třída - Spotřeba elektrické energie

Od začátku školního roku 2012/2013 sledujeme spotřebu elektrické energie, kterou jsme zaznamenávali do grafu. Tím jsme získali přehled o tom, kdy se nejvíce elektrický proud spotřebovával nejvíce a kdy naopak nejméně. Shrneme-li výsledky, pak spotřeba elektřiny rapidně stoupla v měsíci říjnu vzhledem k ochlazení, v lednu se snížila a zůstala přibližně stejná až do měsíce května.  Na naměřených hodnotách jsme zjistili, že od ledna jsme se snažili šetřit elektrický proud, neboť jsme dohlíželi na to, aby se zbytečně nesvítilo na chodbách a v místnostech, kde nikdo zrovna nepobýval, na toaletách, apod.