KOMUNITNÍ BIOZAHRADA

Školní komunitní biozahrada na ZŠ Měcholupy

V rámci projektu podpořeného Ministerstvem životního prostředí ČR byla na naší škole vybudována zcela originální ekologická biozahrada. Princip spočívá ve využití přirozených biologických podmínek, kdy se jednotlivé plodiny vzájemně pozitivně ovlivňují a jejich výsledkem je přírodní prostor pro pěstování plodin a zároveň klidová zóna. Biozahrada je určena široké veřejnosti jako relaxační oblast navazující na současnou botanickou zahradu a areál minigolfu na naší škole. Biozahrada byla vybudována svépomocí, kdy žáci školy pod odborným dozorem zkušených pedagogů zcela samostatně navrhli její uspořádání a taktéž celý projekt sami vybudovali. Biozahrada má kromě jiného za úkol upevnit komunitní vztahy v obci a podpořit spolupráci žáků školy a seniorů z obce. V dalším období budeme nadále pracovat na jejím širším využití, ale především na pravidelné údržbě. Zahrada je v současnosti zazimována a další aktivity budou probíhat od jarních měsíců roku 2014. Zároveň srdečně zveme široku veřejnost k návštěvě našeho školního areálu zaměřeného na ekologii a její aplikace v životě školy a obce Měcholupy.

Zdeněk Dosedla, ředitel školy

Pokračujeme v budování

Během letních prázdnin došlo k dovybudování zázemí pro školní komunitní biozahradu. Byl dokončen přístřešek na nářadí, posezení v pergole.

Školní komunitní biozahrada

Projekt podpořený Ministerstvem životního prostředí je zaměřen na vybudování komunitní biozahrady v areálu botanické zahrady naší školy.

Biozahrada bude vybudována na principu ekologického zemědělství - vzájemného působení jednotlivých plodin a využití jejich potenciálu v pěstování zeleniny, křovin a květin

Dsc03501a

Dsc03502a