Základní škola Měcholupy


ERASMUS+ 2018-2020

Erasmus-plus-opaque

Logo-erasmus

1280px-flag_of_italy-svg_2

1280px-flag_of_poland-svg_2

1280px-flag_of_spain-svg_2

1280px-flag_of_turkey-svg_2

1280px-flag_of_the_czech_republic-svg_2

Logolink-d-dur-suz_4

Logoxxl

NENECH TO BÝT

Bez-nazvu

Školní podpora pro žáky

Sablony

Festival očima generací

Mecholupy-1

Projekt 2017

Hertz1

Projekt InduCult2.0

Inducult2-0_rgb

001_21

001_12

Logo-ps-2015

Projekty školy

TOPLIST

TOPlist

 

 

 

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Počasí

HledatZŠ Měcholupy má čistší vzduch

Naše škola získala další projekt zaměřený na EKOLOGII. Za podpory Ústeckého kraje jsme měřili obsah CO2 ve třídách školy a následně provedli opatření k jeho snížení a tím zlepšení životního prostředí ve škole. Cílem projektu je zajistit zdravé životní prostředí ve škole, konkrétně eliminovat na minimum obsah CO2 v ovzduší a množství prachových částic. Byla provedena prvotní analýza a měření CO2 ve třídách a následně provedena opatření k jeho eliminaci za použití rostlin pohlcujících CO2 a speciálních NANO nátěrů stěn eliminujících množství prachových částic v ovzduší. Výstupem realizace ozdravných opatření ve škole bude snížení obsahu CO2 a prachových částic v ovzduší školy. Snížení CO2 pomocí rostlin bude ve všech třídách a chodbách školy a školní družiny, speciální nátěry aktivní nanobarvou budou uplatněny v 1. -3. třídě školy. Byla též zpracována analýza výsledků opatření a metodické doporučení pro další případné zájemce o realizaci těchto opatření, včetně finančních nákladů na 1 třídu. Zveme všechny zájemce do naší školy, seznámit se s provedenými opatřeními.

Dsc07988

Dsc07989

VÍŠ CO DÝCHÁŠ?

Naše škola získala další projekt zaměřený na EKOLOGII. Za podpory Ústeckého kraje budeme měřit obsa CO2 ve třídách školy a následně provedeme opatření k jeho snížení a tím zlepšení životního prostředí ve škole.

Dsc05864

Cílem projektu je zajistit zdravé životní prostředí ve škole, konkrétně eliminovat na minimum obsah CO2 v ovzduší a množství prachových částic. Bude provedena prvotní analýza a měření CO2 ve třídách a následně provedena opatření k jeho eliminaci za použití rostlin pohlcujících CO2 a speciálních nátěrů stěn eliminujících množství prachových částic v ovzduší. Součástí projektu bude též cílená kampaň na občany obcí regionu školy na spalování kvalitních paliv, nespalování odpadků a PET lahví. Bude provedeno měření tmavosti kouře metodou podle Ringelmanna a analýza výsledků bude zveřejněna na www školy a předána obci. Výstupem bude mapa znečištění obce a osvětová kampaň pro občany společně s žáky školy. Výstupem realizace ozdravných opatření ve škole bude snížení obsahu CO2 a prachových částic v ovzduší školy. Snížení CO2 pomocí rostlin bude ve všech třídách a chodbách školy a školní družiny, speciální nátěry aktivní nanobarvou budou uplatněny v přípravné třídě a 1. -3. třídě školy, včetně 2 tříd školní družiny- nátěr bude na stropech místností dle doporučené technologie. Bude též zpracována analýza výsledků opatření a metodické doporučení pro další případné zájemce o realizaci těchto opatření, včetně finančních nákladů na 1 třídu.

Logo-uk1

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | výměna odkazů