Erasmus days

ERASMUSDAYS    2019

ZŠ Měcholupy se ve dnech 10. - 12.října 2019 účastnila  projektu ErasmusDays  2019

V týdnu od 7. 10. – 11. 10. 2019 jsme se v rámci projektu Erasmus+ stali hostitelskou zemí pro státy - Polsko, Turecko, Španělsko a Itálie. První den byl zahájen v multifunkční učebně, cizinci byli přivítáni naším pedagogickým sborem i paní starostkou městyse Měcholupy. Byly připraveny adaptační hry, které jsme si na školní zahradě společně zahráli.

Druhý den jsme vyrazili na exkurzi do Prahy. Cizinci měli možnost navštívit Vyšehrad, Pražský hrad, Karlův most, Václavské náměstí a další významné památky a významná místa Prahy.

Třetí den jsme naše hosty přivítali opět ve škole. Každý stát měl připravenou jednu vyučovací hodinu. Např. představitelé ze Španělska extrahovali DNA z rajčete a ze špenátu. Odpoledne měli možnost navštívit Stáje Stekník, kde se svezli na koních. Dále navštívili Státní zámek Stekník. Večer si zahráli bowling v kulturním domě Moskva v Žatci.

Předposlední den zavítali do Yankee candle, kde mohli vidět výrobu svíček, dále pokračovali do Žatce, do Chrámu chmele a piva, kde mohli ochutnat typicky české pivo. V pátek proběhlo rozloučení, též v Chrámu chmele a piva. Všichni účastníci byli z České republiky nadšeni, tak jsme rádi, že jsme měli možnost mít takovou vzácnou návštěvu.

71867009_2559747050750851_6204992763528740864_n