Zapojení do projektu„ Nenech to být“ (NNTB)

Dovolujeme si Vás informovat o zapojení naší školy do projektu „NENECH TO BÝT“(www.nntb.cz). Zapojili jsme se, protože nám záleží na utváření bezpečného prostředí pro všechny žáky naší školy a máme snahu minimalizovali výskyt šikany.

Co je to NNTB?  Jedná se o internetový a mobilní systém bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celé ČR.  Jeho smyslem je nabídnout dostupný bezpečný prostor pro nahlášení případu, kdy je někomu nebo má být ubližováno.

Nenech to být funguje na principu schránek důvěry, avšak v elektronickém prostředí, oznamovat tedy lze odkudkoliv, anonymně, bez obavy, že mě někdo uvidí. Je tedy cílen na oběti a přihlížející většinu.  Projekt má záštitu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, aktivně také spolupracuje s Pedagogicko-psychologickou poradnou Brno a Linkou bezpečí.

Jak nahlásit šikanu?

• nntb.cz
  • přihlášení jako student, rodič
  • vyhledání školy (Základní škola Měcholupy, okres Louny, 43931 Měcholupy)