festival očima generací

Ps2013b

Srdce

TonerPartner.cz - Tonery a cartridge za super ceny

Trees and shrubs in our city

O projektu

Tento projekt pomůže vybudovat mapu stromů a keřů rostoucích v evropských městech. Studenti budou sdílet obrázky stromů a keřů a budou mít informace o stromech nejen ve svých vlastních městech, ale také v různých dalších evropských městech. Pomůže měřit velikost populace rostlin v různých částech Evropy. Studenti se seznámí s listy, květinami, ovocem a semeny těchto rostlin. Budou chápat vztah mezi ekosystémem a biologickou rozmanitostí. Zvýší zodpovědnost studentů k péči o životní prostředí.

Cíle

- Rozpoznat různé ekosystémy (biomasy)
- Uvědomit si, že stromy rostou nejen v rodném městě;
- Poznejte jména stromů nejen v rodném jazyce, ale také v angličtině a dalších evropských jazycích
- Naučte se používat různé přístroje (GPS, kamery a počítače) a počítačové aplikace;
- Učit se poznávat endemické a invazní stromy
- Seznámit se s ochranou životního prostředí;
- Jak používat jednoduché návody k identifikaci stromů
- Naučit se vyvíjet jednoduché návody

Postup práce

V prvním kroku se představí partnerské školy a jejich země. Studenti v druhém kroku zadávají obrázek (strom, list, květina, ovoce), stručný popis a umístění (název města, souřadnice GPS a nadmořská výška). Studenti v třetím kroku odhadnou velikost populace. Studenti ve čtvrtém kroku popisují ekosystém, kde rostou určité stromy a keře. Pátým krokem budou všechny informace analyzovány.

Očekávané výsledky

Myšlenka je rozvíjet a budovat evropskou "databázi stromů a keřů". Bylo by snadné najít strom a keř na shromažďování listů, květů nebo ovoce, pokud máte souřadnice GPS tohoto stromu. Zorganizujeme školní exkurze do parků a budeme sledovat tyto stromy a keře. Měřením velikosti populace zjistíme příznivé podmínky pro růst. Tyto informace lze použít k databázi stromů a keřů.

Vector-jungle-tree