OBALY NA SVAČINY

V měsíci dubnu jsme zjišťovali „Kolik procent žáků naší školy používá obaly na pití a svačinu opakovaně.“ Děti naší třídy chodí pravidelně každý týden zjišťovat do ostatních tříd, kolik žáků má tyto obaly a kolik ne a počty si zapisují do tabulky.

Po dvou měsících střádání dat jsme se dali do počítání. A podívejte se, jak dopadly jednotlivé třídy.

Přípravná třída 80 %

1. třída                         64 %

2. třída                         78 %

3. třída                         71 %

4. třída                         67 %

5. třída                         62 %

6. třída                         47 %

7. třída                         55 %

8. třída                         25 %

9. třída                         25 %

Z výsledků je patrné, že čím starší žáci, tím méně opakovaně používaných obalů na svačiny.

Tak se, vy starší, víc snažte!

Projekt ve školním roce 2011/2012

Žáci 4. třídy si dali za úkol zjistit, v jakých obalech si děti nosí svačinu - zda používají obaly na jedno použití nebo takové, které lze použít opakovaně. Došli jsme k závěru, že stále ještě převažují obaly na jedno použití - především plastové pytlíky. Boxy či krabičky používá zhruba 40% žáků. Nejvíce se krabičky využívají na 1. stupni.

Dscn1006

Tyto obaly lze umít a opakovaně používat. Šetříme tím životní prostředí.

Dscn1009

Tyto obaly končí po konzumaci svačiny v koši. Pokud je obal znečištěný, končí na skládce, kde se bude rozkládat několik let.