ERASMUS+ 2018-2020

Erasmus-plus-opaque

Logo-erasmus

1280px-flag_of_italy-svg_2

1280px-flag_of_poland-svg_2

1280px-flag_of_spain-svg_2

1280px-flag_of_turkey-svg_2

1280px-flag_of_the_czech_republic-svg_2

Logolink-d-dur-suz_4

Logoxxl

NENECH TO BÝT

Bez-nazvu

Školní podpora pro žáky

Sablony

Festival očima generací

Mecholupy-1

Projekt 2017

Hertz1

Projekt InduCult2.0

Inducult2-0_rgb

001_21

001_12

Logo-ps-2015

Projekty školy

TOPLIST

TOPlist

 

 

 

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Počasí

HledatKontakty

ŠKOLA PRO ADMINISTRATIVNÍ ÚČELY OTEVŘENA

PO-PÁ  8hod. - 12hod.

Nejlépe po tel.domluvě

T +420 415 722 512

W www.zsmecholupy.cz

E cirova@zsmecholupy.cz

obec Měcholupy

www.mecholupy-sc.cz

projekt COMENIUS

http://amazingbook.serbis.fr/

Tituly naší školy

Sdílejte s námi

 


TEREZÍN

Exkurze do Terezína

V rámci projektu „Program na podporu integrace romské komunity v roce 2010“ se v pondělí 22. listopadu část naší školy vydala na výlet do Terezína. Když jsme přijeli do pevnosti Terezín, první co jsme uviděli, byly stovky hrobů obětí druhé světové války. Na tvářích žáků se objevily posmutnělé výrazy. Při vstupu hlavní branou do nitra pevnosti nám byla přidělena průvodkyně, která nás provázela po celou dobu prohlídky.  Viděli jsme Malou pevnost, terezínské krematorium a také Muzeum židovského ghetta. Vyslechli jsme si příběhy a osudy lidí, kteří prošli Malou pevností. Na každém byl vidět pocit stísněnosti a pochmurné nálady. Byl to velmi smutný den, ale i takovéto dny ke vzdělání potřebujeme. Něco jiného je číst o hrůzách nacismu a vidět vše na vlastní oči. Tato exkurze je součástí vzdělávání v problematice holocaustu a hlavně nám opět rozšířila naše obzory dějepisu.                                                          Mgr. Helena Gondeková

DRÁŽĎANY

ZŠ Měcholupy v Drážďanech

V sobotu 11. prosince se naše škola v rámci projektu „Program na podporu integrace romské komunity v roce 2010“ vydala na exkurzi do Drážďan s prohlídkou památek a návštěvou tradičních vánočních trhů. Vánoční Drážďanské trhy patří k nejstarším v Německu. Nazývají se Drážďanský Štrýclmarkt. Tyto trhy byly pojmenovány po drážďanské vánočce zvané štola. Kromě nádherných památek překrásně vyzdobeného města na nás čekala spousta stánků s výrobky, které neodmyslitelně patří k adventnímu času. Někteří jeli za nákupy, jiní si chtěli užít vánoční atmosféru na vánočním trhu v Drážďanech. Motivace byly různé, ale nálada všech stejná, plná radosti a nadšení. Svůj podíl na tom má i předvánoční čas.

Mgr. Helena Gondeková

NÍZKOPRAHOVÝ KLUB

Žáci školy si sami budují nízkoprahový klub, kde budou moci členové školního klubu a školní družiny trávit svůj volný čas, dle svých představ a potřeb.

Garantem klubu je školní metodička prevence Mgr. Helena Gondeková. Dohled nad žáky bude mít vychovatelka školního klubu slečna Michaela Mandová.

Klub bude zprovozněn od 3.1.2011.

fotografie z budování:

Dsc06359

Dsc06363

Dsc06397

Dsc06399

Webové stránky zdarma od BANAN.CZ | přihlásit se | registrace | výměna odkazů