Školní podpora pro žáky

001_19

festival očima generací

Mecholupy-1

Projekt 2017

Hertz1

Projekt InduCult2.0

Inducult2-0_rgb

001_21

001_12

Logo-ps-2015

Naše škola


Fotogalerie

Projekty školy

Barevne-samostatne Logo1_4 Logo2  
Ovoce do škol

Logo

Multipolis

Projekt-z5

Logo_jednobarevne

Recyklohrani-150x134

Ps2013b

Srdce

TOPLIST

TOPlist

 

 

 

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Počasí

HledatŠkolní rok 2012/2013

 

V pondělí 3. září přivítala naše škola do svých řad 19 nových prvňáčků. Prvňáčci přišli i se svými rodiči, sourozenci a prarodiči. Na jejich usměvavých tvářích bylo znát, že se do školy moc těšili. Nezbývá, než si přát, aby všem dětem úsměv z prvního dne školního roku 2012/2013 vydržel i v následujících měsících.

 

 


Ochrana fauny ČR projektu EVVOLUCE  

             vyhlásila soutěž na téma „Dětská práce“.

            Žáci 9. ročníku  Anna Cíglová, Adéla Zelenková a Lukáš Balog se do této soutěže  přihlásili, namalovali plakát, kterým vyjádřili své cítění k dětem, jenž musí pracovat od útlého věku. Návrh i zpracování konzultovali s p. uč. Bc. Š. Frýbovou a vzniklo dílo, které můžete vidět na fotografiích.

              Aničce, Adéle i Lukášovi děkujeme za příkladnou reprezentaci naší školy.

Ekokonference

71159_202003355940_1952694_n

Obec Měcholupy ve spolupráci se Základní školou Měcholupy pořádala

 „Místní ekologickou konferenci“ Konference se zúčastnil „Ekotým“ Základní školy v Měcholupech, děti Základní školy v Měcholupech s rodiči, zástupci pedagogického sboru Základní školy v Měcholupech, zástupci Obce Měcholupy a zástupci Ústeckého kraje.

Konference se uskutečnila ve dnech 13. -14. září 2012 ve Školicím středisku v Nesuchyni. Program byl koncipován do přednášek kvalifikovaných lektorů v oboru ochrany životního prostředí a v oboru nakládání s odpady.

Cílem konference bylo posílit týmovou práci „Ekotýmu“, poskytnout ostatním žákům, pedagogům a veřejnosti pohled na funkci základní školy se zaměřením na ekologii, získat nové a inspirující zkušenosti v oblasti ekologie. Projekt byl velice úspěšný a jeho výsledky budou průběžně zveřejňovány na našich stránkách i stránkách obce Měcholupy.

Dsc02321a

PROJEKT JE PODPOROVÁN ÚSTECKÝM KRAJEM

Logo_uk_spopiskem_2

Škola ZŠ Měcholupy obhájila certifikát Rodiče vítáni

Již druhým rokem splnila naše škola kritéria pro udělení certifikátu „Rodiče vítáni“, jež označuje školy vstřícné rodičům. Rodiče oceňují, když se k nim škola chová vstřícně a partnersky. Učitelé si přejí, aby rodiče žáků s nimi táhli za jeden provaz a byli otevření vzájemné komunikaci.  Naše škola si uvědomuje, že práce učitele je služba žákům a jejich rodičům. Je dobré, když učitelé a rodiče mají stejné, či podobné názory o způsobu práce ve škole. Snažíme se brát rodiče jako rovnoprávné partnery, které respektujeme a experty, kteří  znají nejlépe své děti. Přímo s nimi komunikujeme a každý dotaz či kritiku řešíme. Aby škola tento certifikát získala, musela vyhovět šesti povinným požadavkům a minimálně dvěma ze sedmnácti volitelných kritérií. Je pro nás více než potěšující, že s výjimkou dvou kritérií jsme všem dalším požadavkům bez problémů vyhověli. Podrobnosti k této značce najdete na http://www.rodicevitani.cz/

                                                                 Mgr. Helena GondekováHurá do kina

V pátek 5. října celá naše škola vyrazila do kina v Blšanech, na promítání animované komediální pohádky „ Auta  2“ .  Byla to oblíbená kreslená pohádka o autech, při níž zažily děti fajn zábavu. Burák je trochu rezavý odtahovák s dobrým srdcem. Blesk a jeho  kamarád Burák se vydávají na světový závod Grand Prix. Cestou je ale čeká mnoho zážitků a dobrodružství. Burák se dokonce stává tajným špionem, který má na starost supertajnou misi…. Po návratu žáci pokračovali ve výuce.

                                                                    Mgr. H. Gondeková

Žáci ZŠ Měcholupy navštívili mostecký Hipodrom

V pátek 12. října, v rámci projektu Inkluzivní vzdělávání, žáci naší školy navštívili mostecký Hipodrom.  V areálu dostihového a parkurového závodiště využili nabídky jízdy na koních. Mnoho z žáků vnímá koně jako nádherná zvířata a občasné milé společníky, ale ne každý již o nich přemýšlel jako o léčebném prostředku. Slovem hipoterapie se označuje právě druh léčby, při níž se využívá příznivé působení koně. Celkový efekt této metody není jen v oblasti fyzické, ale rovněž sociální a duševní. Většina žáků seděla na koni poprvé, a tak si odváželi neuvěřitelné zážitky. Dalším sportovním vyžitím byla in-line dráha, kde se žáci s velkým zájmem a nadšením projížděli na kolečkových bruslích po trase téměř 3 500 metrů. Při zpáteční cestě domů vyfoukané tváře, bolavé nohy a unavená těla našich žáků usínala v autobuse.

 


Děti ze Základní školy Měcholupy si zalétaly

Ve středu 17. října proběhla na naší škole tradiční drakyáda. Čtvrtou vyučovací hodinu se všichni žáci se svými učiteli sešli na hřišti u školy a díky pěknému počasí předvedli své vlastní výrobky i draky zakoupené v celé své kráse a v létání. Dostat draka do výše stálo některé velké úsilí, ale většině se to podařilo za vydatné pomoci starších kamarádů. Drakyáda se nám stala příjemným zpestřením zvyšujícího se úsilí při získávání nových letošních vědomostí a také nás inspirovala do hodin prvouky, přírodovědy, výtvarné výchovy, praktické činnosti či hudební výchovy. Všem ostatním, kteří letos ještě draka nepouštěli, vřele doporučujeme.

                                   Mgr. Helena Gondeková


Solární laboratoř

V učebně fyziky a chemie máme od loňského roku specialitu a to Laboratoř solárních technologií. Je určena především pro žáky II. stupně, kteří znají využití sluneční energie a své znalosti pak praktikují v hodinách ekologie, chemie či fyziky. Cílem je ale také seznamovat tu nejmenší generaci, aby pak později  své znalosti mohli zkušeně používat. Proto jsme rádi, když naši laboratoř navštěvují i Ti nejmenší. Budete se divit, ale i Ti malí již vědí, že se sluneční energie dá využít. Znají pojmy solární panel či obnovitelná energie. 

Tradiční 5. ročník  Koláčobraní v ZŠ Měcholupy

Že v Měcholupech a okolních vesnicích umějí vykouzlit slané i sladké koláče či dorty, ukázali při pondělním Koláčobrání nejen rodiče. Letos bylo do soutěže přihlášeno celkem 51 koláčů, sladkých dortů či zákusků i slaných pochoutek. Přestože by se mohlo zdát, že chutě budou podobné, není to tak. Každý výrobek byl něčím výjimečný, shodla se odborná porota složená ze zástupců školy a zastupitelů obce, z žáků školy a dále všichni účastníci ochutnávky, kteří odevzdali vyplněný hodnotící dotazník. Jak ale určit, který z nich je opravdu tím nejlepším?  Porota to neměla vůbec jednoduché. Hodnotila se především chuť, estetické provedení a kvalita dodaného koláče. Po sečtení bodů se nakonec vítěz vyhlásil, ale všechny výrobky byly vynikající. Tato gastronomická akce představuje ochutnávky různých druhů koláčů. Přijďte také vy příští rok na 6. ročník Koláčobraní ochutnat a zhodnotit, který koláč nejvíce chutná Vám a nechte si touto voňavou výstavou zpříjemnit jedno krásné říjnové odpoledne na naší škole.

                                  Mgr. Helena Gondeková

1. místo Matějovicová Pavlína Holedeč zákusek - se zakysanou smetanou

2. místo Jaroslava Řezáčová Velká Černoc –mramorový dort s broskvemi

3. místo Žákyně 8.třídy – Bebe řezy

4. místo Štěpána Frýbová Žatec - dortíčky

5. místo Žáci 8.třídy –buchta z kokosové čokolády


Laboratoř vodních technologií

Od letošního roku máme v učebně fyziky a chemie specialitu v podobě laboratoře vodních technologií. Ta je určena především pro žáky II. stupně, kteří znají využití vodní energie především ve vodních elektrárnách. Všichni již předem věděli, že kapaliny vedou elektrický proud, ale zůstali jak opaření, když uviděli funkční kalkulátor nebo takzvané bramborové hodiny, které fungovaly pouze na vodu. Cílem je ale také seznamovat tu nejmenší generaci, aby pak později  své znalosti mohla zkušeně používat. Proto jsme rádi, když naši laboratoř navštěvují i Ti nejmenší. Pohráli si se stavebnicemi „věda čisté vody“, malou vodní elektrárnou, vyrobili si hodiny z hrušek a ikdyž hodiny ještě pořádně neznají, byli nadšení, že fungují.


Projekt ZŠ Měcholupy - ENERGIE VODY A VĚTRU

Naše škola získala v roce 2012 další dotaci na projekt:

Využití energie vody a větru v praxi Ekoškoly

V rámci projektu byly vybudovány zařízení na využití netradičních zdrojů energií, jak v exteriéru školy - funkční vodní kolo a větrná elektrárna, která bude dodávat energii do venkovní učebny, společně se solárním panelem.

Ve školní laboratoři byly zakoupeny plně funkční modely parního stroje a funkční zařízení na využití energie vody pro výrobu elektrické energie - vodní hodiny, vodní kalkulačka, využití energie ovoce a zeleniny a další výukové pomůcky pro potřeby výuky ekologie, fyziky a chemie. Nabízíme všem školám exkurzi v naší laboratoři s ukázkou využití netradičních zdrojů energie.

PROJEKT JE PODPOROVÁN ÚSTECKÝM KRAJEM


Prevence s Městskou policií

V tomto týdnu proběhla ve škole beseda s Městskou policií zaměřená na prevenci sociálně nežádoucích jevů. Hlavním tématem všech činností byla prevence šikany, užívání drog a záškoláctví. Pro děti prvního stupně byla zařazena i tématika dopravní výchovy, která přispěla k bezpečnosti dětí při účasti v silničním provoze. 

                                            Mgr. Helena Gondeková


Organizace Handicap Žatec v ZŠ Měcholupy

V listopadu 2012 přijela do naší školy Organizace Handicap ze Žatce s velice zajímavým zážitkovým seminářem. Děti si na vlastní kůži mohly vyzkoušet projet na invalidním vozíčku připravenou dráhu, nebo se projít se slepeckou holí a speciálně upravenými brýlemi, číst braillovo písmo, vyzkoušet orientaci v prostoru, modelovat jako nevidomí atd. Prostřednictvím zážitkového semináře mohli žáci nahlédnout do světa tělesně postižených osob (vozíčkářů) a získat zkušenost, která jim bude užitečná při setkání s např. vozíčkářem „na ulici“.  Kromě vzdělávacího cíle takovýto seminář podporuje stmelení kolektivu prostřednictvím společného zážitku, a působí tedy jako prevence sociálně patologických jevů. Za perfektní přípravu, ochotu a přístup lektorů organizace  - děkujeme!!

                                                   Mgr. Helena Gondeková

 


Tělocvična

Naše škola zahájila výuku v nově zrekonstruované tělocvičně školy. Bylo opraveno topení, obložení stěn a především položena zcela nová moderní podlaha.

Poděkování patří zřizovateli školy Obci Měcholupy, která celou akci financovala za účastni podpory z grantového programu.

1_3

2_3


Projekt „Zdravá 5“ v Měcholupech

Zdraví žáků naše škola podporuje mnoha činnostmi a projekty. Je to například školní protidrogový program, celoroční projekt „Ovoce a zelenina do škol“, projekt „Veselé zoubky“ a v neposlední řadě i plavání. V letošním roce se naše škola zapojila do nového projektu „Zdravá 5“ z nadačního fondu Albert. Jedná se o dobře připravený program o zdravé výživě, který hravou a soutěživou formou seznamuje žáky se správnou výživou a pitným režimem. Děti se seznámily mimo jiné s potravinovou pyramidou, tedy s potravinami, které bychom měli jíst často, a které jenom příležitostně nebo nejlépe vůbec. V průběhu projektu si děti také vyzkoušely postavit svou potravinovou pyramidu, ochutnaly a poznávaly různé druhy ovoce a zeleniny. Celý projekt děti zaujal, nadšeně vše sledovaly, poslouchaly, ochutnávaly  a soutěžily. V závěru této akce každý žák dostal diplom za účast a ti nejlepší získali zdravou odměnu. Do projektu se naše škola zapojila hlavně proto, abychom v dětech co možná nejvíce podpořili pozitivní vnímání zdravého způsobu života. Chtěli bychom, aby si děti budovaly vztah ke zdravým potravinám, začlenily do svých volnočasových aktivit pohyb a dodržovaly co nejvíce zásad zdravého životního stylu. Doufejme, že se nám to alespoň trochu podařilo.

                                                            Mgr. Helena Gondeková


Z Měcholup se vydali na největší vánoční trhy v České republice

V sobotu 15. prosince se uskutečnil zájezd na VÁNOČNÍ TRHY do Prahy, který pořádala obec Měcholupy společně se Základní školou Měcholupy. V tom předvánočním shonu dodávají vánoční trhy na mnoha místech Prahy svými stánky se stylovým vánočním zbožím, betlémy, punčem a vánočními koledami adventnímu času alespoň trochu vánoční romantiky a nostalgiie. Mnozí načerpali novou inspiraci, odnesli si domů pár nápadů či pár dárků pod stromeček. Ale vánoční punč, medovina či svařené vínko také moc chutnalo!!!

                                    Mgr. Helena Gondeková


Vánoční přání

V úterý 18. prosince žáci naší školy opět neporušili tradici a v doprovodu učitelky K. Cíglové a H. Gondekové rozdávali po obci přáníčka s pozvánkou na 5.vánoční jarmark.


Tonda obal na cestách

V prosinci se našim žákům představil Tonda obal na cestách. Děti si společně zopakovaly, co znamená smíšený a tříděný odpad, proč by jej měly třídit a co se děje následně se všemi odpadky, které vyhodí. Na závěr si žáci sami vyzkoušeli vhodit obrázky s odpadky do plastových malých popelnic.


Vánoční jarmark

Základní škola Měcholupy společně s obecním úřadem a občanským sdružením MĚCHOLUPY 2012 ve středu 19. prosince pořádali již 5. vánoční jarmark na návsi v Měcholupech. Hned v úvodu děti potěšily rodiče krásným tanečním vystoupením. Poté se z žáků stali protřelí jarmarečníci a nabízeli vyrobené svícny, adventní věnce, andílky, papírové stromečky, vánoční přáníčka, baňky, zvonečky, hvězdičky, prasátka pro štěstí. Jarmark nebyl jen pastvou pro oči, ale na své si přišly i mlsné jazýčky. Nechybělo voňavé cukroví od maminek či babiček ani krásně zdobené perníčky. Někteří už měli sladkého dost a tak přišly vhod zabijačkové speciality, páreček s hořčicí, v neposlední řadě teplý čaj, pravý vánoční punč i svařené víno. Zákazníci převážně z řad rodičů a prarodičů i náhodných kolemjdoucích, nepokazili kolorit opravdového jarmarku  a kromě  četných nákupů drobností a zbytečností, ale i velmi zajímavých rukodělných ozdob, měli nefalšovanou radost, když u některého ze stolků ještě objevili unikátní  vánoční dekoraci, kterou ještě doma nemají. Výtěžek z prodeje zůstává třídnímu kolektivu. Díky všem, kteří se podíleli na úspěchu jarmarku, ale hlavně těm, kteří nás navštívili. Zároveň přejeme všem dětem a dospělým příjemné prožití vánočních svátků a hodně zdraví, štěstí a pohody v roce 2013.

                               Mgr. Helena Gondeková


VÁNOČNÍ TURNAJ V PŘETAHOVÁNÍ LANEM

Opět celá škola v přízemí fandí. Tentokrát si sladkou odměnu vybojoval učitelský sbor. Aby to deváťákům nebylo líto, s dortem se učitelé podělili.

     Žáci ze ZŠ Měcholupy aktivně pomáhali při Tříkrálové sbírce

      V sobotu dne 12.1.13 se u mnoha dveří v obci Měcholupy rozezněl zvonek a za dveřmi stáli podivní návštěvníci. Byli to tři králové – Kašpar , Melichar a Baltazar. Známou písničkou „My tři králové jdeme k Vám“ popřáli šťastný a požehnaný nový rok a poté poprosili o příspěvek na pomoc potřebným lidem a to chudým, nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším sociálně potřebným skupinám lidí. Pořadatelem této sbírky je Charita ČR. Ti, kteří přispěli, dostali jako dárek tříkrálový kalendář, cukřík a medailku Panny Marie, která chrání před zlem a na vchodové dveře napsali posvěcenou křídou K+M+B 2013.

Bruslení

V úterý 22. ledna šla 1. a 6. třída o hodině tělesné výchovy bruslit na měcholupskou nádrž. Starší žáci se cestou věnovali prvňáčkům, pomáhali při obouvání bruslí i při hrách na ledě. Užili jsme si tam dvě krásné hodiny. Pokud počasí dovolí, určitě si to ještě zopakujeme!!!

Den otevřených dveří na ZŠ Měcholupy

Ve čtvrtek 24. 1. 2013 se uskutečnil Den otevřených dveří pro budoucí prvňáčky. V dopoledních hodinách si mohli malí návštěvníci z mateřské školy i budoucí prvňáčci se svými rodiči prohlédnout prostory naší školy a zúčastnili se výuky v první třídě. Bylo to příjemné dopoledne plné zábavy.  Věříme, že se u nás líbilo především budoucím prvňáčkům a my se na ně budeme těšit u brzkého zápisu.                                                           Mgr. Helena Gondeková

Zápis do první třídy

Den 31.1. a 1.2 2013 se jistě zařadí mezi nejvýznamnější dny v životě předškoláčků – budoucích prvňáčků. V tento den se totiž na naší škole konal slavnostní zápis dětí do budoucí 1. třídy + přípravné třídy. V doprovodu rodičů se dostavilo 27 budoucích prvňáčků z Měcholup a okolí. Děti s paní učitelkou poznávaly geometrické tvary, číslice, písmena, barvy, pohádky a zvířata. Při recitaci básní nebo zpěvu písní prokázaly správnou výslovnost hlásek. U kresby obrázků předvedly držení tužky. Po splnění všech úkolů na děti čekaly drobné dárky. Předškoláčci dokázali, jak jsou šikovní a my se na ně v září 2013 velmi těšíme.

                              Mgr. Helena Gondeková

Žáci z Měcholup se loučili se zimou

K dávným lidovým tradicím patřilo vyhánění zimy, což je takové ukončení její vlády v přírodě. Současné děti již tuto tradici ani neznají, a tak se jim ji snažíme přiblížit alespoň ve škole. Žáci na 1. stupni v hodinách pracovních činností vytvořili ošklivou Morenu z dřevěného kůlu, sena, látek, pentlí a na krk jí pověsili věnec z vyfouklých vajec. Na chviličku si ji také vystavili ve vstupní chodbě, kde zpestřovala tmavý kout. Ale jakmile přišel její čas, vydali se všichni společně v slavnostním průvodu návsí ke každoročnímu rituálu házení Moreny do potoka. Na rozloučenou si ještě zapívali písničku ,,Přišlo jaro", a za mohutných pokřiků vhodili Babici zimnici do vody, aby se definitivně rozloučili se zimou. Několik nádherných slunečných dnů začátkem března všechny skvěle naladilo tak, že se už nemohou dočkat tepla a léta, kdy se nebudou muset oblékat do tlustých svetrů a bund.

                        Mgr. Helena Gondeková

Virtuální Měcholupy

Základní škola v Měcholupech je od září, spolu se třinácti dalšími školami, zapojena do vzdělávacího projektu na podporu mediální výuky na základních školách Ústeckého kraje, ve kterém  spolupracuje na realizaci zcela nového výukového programu. Projekt potrvá následujících 16 měsíců a žáci v něm budou zcela novým způsobem prohlubovat znalosti  v oblasti ICT. Pro svo u práci získali školy notebook, digitální kameru, mikrofon, diktafon a fotoaparát. Díky těmto prostředkům budou vytvářet vlastní příspěvky a to ze všech oblastí médií – televizní a rozhlasové reportáže, fotoreportáže, články. Tyto příspěvky budou dále vkládány na předem připravené internetové stránky - www.nasevirtualniskola.cz. Vzniká tak unikátní internetové prostředí, kde budou školáci prezentovat svou práci. Realizátoři projektu přitom plánují, že by se nejpovedenější práce mohly objevit i v klasickém regionálním televizním vysílání.                                                      

                                                                                                                                                                                                           Michaela Mandová

Velikonoce

Projektový den  VELIKONOCE NA FAŘE v Žatci. Ve dnech 26.3. a 27. 3. si žáci školy připomněli tradice Velikonoc a vyráběli tradiční výrobky patřící k těmto jarním svátkům.

Velikonoční trhy

V úterý dne 26.3.2013 proběhly na naší škole Velikonoční trhy. Nejprve žáci pod vedením paní učitelky A. Půtové zatancovali v rytmu Děti ráje. Po tanečním vystoupení jsme se všichni odebrali do školy , kde jsme mohli zhlédnout nepřebernou škálu keramických výrobků ze školní keramické dílny, které vyrábějí naši žáci v kroužku keramiky. Viděli jsme zajíčky, beránky, misky s osením…atd, bylo na co koukat. A co víc, výrobky bylo možné i zakoupit a ozdobit tak své domácnosti.

Mnokrát děkujeme mamince a babičce  žákyňky z přípravné třídy Elisabetty  Victorie  Šichové, které upekly nádherného  velikonočního zajíčka. Moc jsme si všichni pochutnali!!


      Jak jsme pekli beránky

        Jako každý rok před Velikonocemi peče pan ředitel s žáky 8. ročníku velikonoční  beránky v naší ekokuchyňce.  Každá třída si pak beránka dle své fantazie ozdobí  a soutěž o nejkrásnějšího beránka začíná. Z obrázků je patrné, že vybrat toho nejhezčího bylo opravdu těžké, ale vyhrál beránek s červenou sukýnkou, který nazdobili žáci 2. Ročníku společně s třídní učitelkou Mgr. M. Růnovou. No a my se těšíme zase za rok na shledanou!!!

    Spolupráce s firmou WEGARECYCLING

       Naše škola se výrazně podílí svým sběrem druhotných surovin k recyklaci odpadového materiálu . Žáci sbírají starý papír, PET-láhve, víčka, ale i vybité baterie  a elektrospotřebiče. Každý občan Měcholup  i okolních obcí má možnost vše přivést a škola se postará o jeho odvoz. Novinkou jsou zářivky, suroviny z hliníku a mědi. Protože jsme velmi úspěšní a poměrně často musíme  druhotný  odpad odvážet, spolupracujeme s firmou Wegarecycling.  Na obrázcích vidíte nákladní automobil, který si najíždí ke kontejneru.

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Gratulujeme Jaroslavovi Oubrechtovi za velmi dobré umístění v zeměpisné olympiádě – 6. místo, pouze tři body ho dělili od třetího postupového místa do krajského kola.

VÍTÁNÍ JARA

V polovině měsíce března jsme společně „MORENU – VLÁDKYNI ZIMI“ hodili do potoka, abychom přivítali jaro. Zatím se mu moc vládnout nechce a tak zima řádí dál.

Ing. Štěpánka Frýbová


JARNÍ TRHY

26. března se konaly na naší škole PRODEJNÍ JARNÍ TRHY, které si pro veřejnost připravili žáci a učitelé školy. Návštěvníci si mohli zakoupit výrobky z keramiky a korálků. Prvním doprovodným programem bylo vystoupení žáků z tanečního kroužku se svým vystoupení „Děti ráje“. Poté následovala módní přehlídka na téma „Co ukrývají skříně našich babiček a maminek“, kde se v roli manekýnek představily žákyně druhého stupně.

Děkujeme všem, kteří se přišli na trhy podívat a nakoupit výrobky žáků školy

Ekopolis

Již třetím rokem se žáci 8. a 9. ročníku utkali v ekologické soutěži EKOPOLIS. V letošním roce se ho zúčastnilo celkem 17 žáků. Ve velkém finále se nakonec utkali dva nejlepší hráči - Antonín Jirásek a Martin Picharčík - oba žáci 9. ročníku.

Jaké bylo konečné pořadí?

1.místo     Antonín Jirásek      9.třída

2.místo     Martin Pichnarčík    9.třída

3.místo     Jaroslav Oubrecht   9.třída

Dsc03141a

Dsc03131a

Dsc03139a

Dsc03136a

VÍTĚZŮM BLAHOPŘEJEME !!!

Mysli globálně, jednej lokálně – aneb ekologická výtvarná soutěž Ústeckého kraje

Pro žáky druhého stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií se koná výtvarná soutěž Kouty krajiny Ústeckého kraje. Cílem je vytvořit uměleckou formou zprávu o stavu životního prostředí v Ústeckém kraji. Kolektivy ze zapojených 30 škol se se zadaným ekologickým tématem vypořádaly různorodým způsobem - 3D modely, plakáty, flipy, nástěnkami, obrázky, keramikou, leporelem, CD prezentací, videem, filmovým příběhem. Slavnostní vernisáž proběhla na krajském úřadě, kde jsou díla vystavena a kde lze hlasovat o jejich umístění.
Tisková zpráva z 30. dubna 2013
Vypátrejte cestu vody, kterou pijete, od srážek až ke svému vodovodnímu kohoutku a možná ještě dál… . Popište půdu okolo vaší školy. Jak se živili původní obyvatelé místa, kde se nachází vaše škola? Co se dál děje s odpadky z vaší školy? Jaké geologické procesy ovlivnili podobu krajiny, ve které žijete? Které druhy vyhynuly v okolí vaší školy? Jaké jsou už využívané a jaké jsou potenciální zdroje energie ve vašem kraji? Která největší chráněná oblast se nachází ve vašem okolí? Jaká pravidla jsou potřebná k zabezpečení trvalé obyvatelnosti vašeho okolí? – takové otázky si kladli žáci, kteří se do soutěže zapojili a připravili společně výtvarné dílo v libovolné formě.

„Je důležité, že se umíte na svět kolem sebe podívat zvídavýma očima a vnímáte životní prostředí v celé jeho rozmanitosti. Ekologická výchova je takovou popelkou mezi aktivitami na základních školách, přitom v dnešní době a právě v našem kraji musíme umět přírodu chránit,“ zmínila při vernisáži náměstkyně hejtmana Jana Vaňhová.

Všechna díla jsou vystavena na Krajském úřadě Ústeckého kraje a na www.ekoecho.cz, kde lze elektronicky hlasovat. Hlasování bude ukončeno 31. května a 20. června proběhne slavnostní vyhlášení a předání cen.

Pilotní projekt výtvarné soutěže s ekologickým tématem, který probíhá pod záštitou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové, je společným dílem koordinátorů Ústeckého kraje, Fakulty životního prostředí UJEP a dalších partnerů.

Image-ashx
Přihlášené školní kolektivy převzaly účastnický list z rukou náměstkyně hejtmana Jany Vaňhové


Hlasujte pro naši školu na: www.ekoecho.cz

DĚKUJEME !!!

DEN ZEMĚ NA MĚCHOLUPSKÉ ZÁKLADNÍ ŠKOLE

Letošní oslavy Dne Země jsme pojali už tradičně výpravou do lesa. Ovšem tentokrát jsme se rozdělili a každý jsme se věnovali jiným aktivitám. Devátý ročník, kterému bychom chtěli poděkovat, si pro žáky 1. stupně připravil naučnou stezku po lese, kde žáci plnili jednoduché úkoly a zároveň se tak dozvěděli něco o jeho obyvatelích. Nechyběla ukázka paroží vysoké zvěře, poznávání stromů či zvířecích stop. Na závěr jsme si opekli buřty, poklidili a vydali se na zpáteční cestu, která díky slunečnému počasí byla náročnější než jindy. Neměli bychom zapomenout na neméně zajímavý program 2. stupně. Jeho žáci navštívili vodárnu v Holedeči. Měli tak možnost shlédnout jednotlivé kroky úpravy vody – provzdušňování, neutralizaci, čištění i filtraci. Procházeli obrovskými halami, úzkými chodbami. Největším zážitkem však byl 100 metrů hluboký vrt poblíž samotné vodárny. Žáci si odnesli spoustu nových informací o úpravě vody a zároveň se přesvědčili o tom, že je třeba vodou šetřit, neboť její úpravy do podoby pitné vody jsou skutečně nákladné. Zároveň bychom chtěli poděkovat řediteli vodárny panu Ing. F. Fedorovi, který nám umožnil vidět místa, kam bychom se jinak nedostali.  Další poděkování patří panu K. Brejchalovi , který nás vodárnou provázel.

Mladí záchranáři v chomutovském Zooparku     

         V úterý dne 7. 5. se žáci ZŠ Měcholupy zúčastnili soutěže „Mladý záchranář“ v Chomutově. Ačkoliv do této lokality nespadají, svým loňským prvenstvím v Libočanech u Žatce byli jako hosté pozváni. Žákyně z 8. ročníku Exnerová Lenka a Zelenková Klára společně s žáky 7. ročníku Tománkem Tomášem a Menclem Dominikem se pečlivě připravovali na jednotlivé soutěžní disciplíny v oblasti poskytování první pomoci, sebeobrany, pomoci osobám v ohrožení, požární ochrany, ale i dopravní bezpečnosti, uzlování či topografie. Na soutěžní trase dlouhé 2 km v areálu chomutovského Zooparku si nakonec vybojovali krásné 5. místo!!! Oceněním byly ceny ve sportovním duchu- volejbalový míč, světla na kolo a jiné sportovní potřeby. Zároveň zde byl zajištěn doprovodný program Policie ČR a kynologové. Cílem celé soutěže bylo ověřit a prohloubit znalosti žáků ze záchranářské problematiky, což se podařilo.

                                                                    Žáci ZŠ Měcholupy


Zahájili jsme provoz vodního kola.

Naše škola získala v roce 2012 další dotaci na projekt:

Využití energie vody a větru v praxi Ekoškoly

V rámci projektu bylo vybudováno zařízení na využití netradičních zdrojů energií funkční mlýnské kolo. V pondělí 13. 5. 2013 po velké přestávce jsme slavnostně zahájili jeho činnost a mlýnské kolo uvedli do provozu. Věřte, že to byl nádherný pohled, jak pro malé, tak pro velké. A naše školní zahrada se má zase čím chlubit.

PROJEKT JE PODPOROVÁN ÚSTECKÝM KRAJEM

       ZŠ Měcholupy v projektu Litter-Less, aneb když méně znamená více

   V letošním roce se žáci ZŠ Měcholupy zapojili do mezinárodního projektu Litter- less, aneb když méně znamená více. Téma projektu byly odpady. Protože jsme Ekoškola, velice nás toto téma lákalo. Důležitým předpokladem bylo zpracovat během školního roku 7 kroků. Například „jak šetřit vodou?“, „jak seznámit veřejnost s naší činností?“, „jak třídit odpady?“…atd. Jedním z kroků byla také spolupráce s partnerskou ekoškolou. ZŠ Měcholupy po celý rok spolupracovala se ZŠ Třebenice u Litoměřic. Společné setkání bylo to nejužitečnější z celého projektu. Třebeničtí  si prohlédli interiér budovy, školní zahradu, venkovní učebnu a další zajímavosti. Žáci spolu s učiteli si odnesli spoustu nových poznatků a informací, týkajících se odpadů na naší škole a věřte, že jsme se měli čím pochlubit.

  Přijel k nám cirkus……

      Takovou podívanou, jakou měli žáci základních škol a mateřské školky v Měcholupech  jste ještě nezažili. Základní škola ve spolupráci s Obecním Úřadem zajistila v obci Měcholupy na fotbalovém hřišti cirkus Berousek.  Žáci I. a II. stupně pod pedagogickým dozorem zhlédli pro velký zájem hned dvě představení. Díky zafinancování Obecním Úřadem měli všichni žáci vstupenky ZDARMA!!!! A  věřte, že se bylo na co dívat. Žonglování, jízda na kole na zavěšeném laně, představení hrdliček či psí kreace doplňoval vtipný, ale „nešikovný“ šašek.  Děti se smály, až se za břicho popadaly a velký aplaus na konci představení byl poděkováním za příjemně strávené odpoledne.

      Mladí měcholupští  záchranáři v Libočanech   

         V středu dne 22. 5. 13 se žáci ZŠ Měcholupy zúčastnili soutěže „Mladý záchranář“ v Libočanech. Žákyně z 8. ročníku Exnerová Lenka a Zelenková Klára společně s žáky 7. ročníku Tománkem Tomášem a Menclem Dominikem se pečlivě připravovali na jednotlivé soutěžní disciplíny v oblasti poskytování první pomoci, sebeobrany, pomoci osobám v ohrožení, požární ochrany, ale i dopravní bezpečnosti, uzlování či topografie. Žáci byli na trase dlouhé 2 km v areálu u fotbalového hřiště a získali krásné 5. místo!!! Oceněním byly ceny ve sportovním duchu- badmintonové pálky, míče, ale psací soupravy. Cílem této soutěže však bylo ověřit a prohloubit znalosti žáků ze záchranářské problematiky, což se podařilo. Zároveň zde byl zajištěn doprovodný program Policie ČR, kynologové….

                                       Žáci ZŠ Měcholupy

  

Žáci ZŠ Měcholupy navštívili Uhelné safari v Mostě

V rámci předmětu ekologie navštívili žáci 8., 9. ročníku a Ekotým školy Uhelné safari v Mostě. Exkurze byla pojata jako okružní cesta autobusem po jednotlivých zrekultivovaných oblastech s velice zajímavou přednáškou o tamní krajině. Zajímavá byla prohlídka vodního díla Benedikt, areál Hipodromu Most i vodní dílo Matylda. Ovšem největší zážitek byla vyhlídková terasa lomu Vršany, kde žáci sledovali těžbu povrchového uhlí. Nutno připomenout, že všichni měli mnoho dotazů, které se týkaly přímo zhlédnutých míst či Vršanské uhelné společnosti. Své nové poznatky a zkušenosti jistě uplatní nejen ve výuce předmětu ekologie, ale i chemie či přírodopis.

                                                             Žáci ZŠ Měcholupy


Poplach na ZŠ měcholupy

Ve čtvrtek 6. června zažili žáci a učitelé ZŠ Měcholupy cvičný požární poplach. Evakuaci školy jsme zvládli v čase 1,57 minut. I letos tento den měli doprovázet dobrovolní hasiči a záchranný sbor ze Žatce. Bohužel, kvůli situaci v naší zemi, byli potřební na jiných místech, kde pomáhali obětem povodní. Všem, které tato událost zasáhla, přejeme hodně sil, jež budou v příštích dnech potřebovat. Žáci i pedagogický sbor tuto naléhavou výpomoc pochopili a proto připravili jiný program. Program plný soutěžních kvízu a otázek, týkajících se tématu Ochrany člověka za mimořádných situací. V závěru celého programu vyhlásil ředitel školy ve spolupráci s obcí humanitární sbírku pro oblasti postižené povodněmi. Požádal o solidaritu a pomoc formou mycích, desinfekčních či pracích prostředků, balených vod a jiných potřebných věcí. Veškeré věci budou osobně dovezeny do určené oblasti v Ústeckém kraji dle pokynů krizového centra.


DEN DĚTÍ NA ZŠ MĚCHOLUPY

Dětský den připadá na 1. červen, ovšem letošní deštivé počasí donutilo naši školu tuto pravidelnou každoroční oslavu přesunout až na den 7. 6. 2013. Byly pozvány děti z Mateřské školy Měcholupy i děti ze Zámečku. Celý den probíhal v soutěžním duchu. Žáci s herními kartičkami obíhali jednotlivé soutěžní disciplíny, za které dostávali obrázky. Po splnění všech disciplín byli odměněni sladkostí a pitíčkem. Mezi soutěžemi nechyběla jízda na koloběžce, skákadla, hod na cíl nebo skákání v pytli. Všechny tyto soutěže připravili žáci 9. ročníku pod vedením třídního učitele. Celý program byl tradičně doprovázen tenisovým turnajem“Měcholupy  CZECH OPEN“, který vyhlašuje ředitel školy. Jak celé klání dopadlo se můžete podívat na stránkách:  http://www.zsmecholupy.cz/.

Měcholupy open 2013

Ředitel Základní školy Měcholupy vyhlašuje

 

pod záštitou starostky obce Měcholupy

 


 

6. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře

 

ženské nebo smíšené

 

Tenis1

 


 

O putovní pohár ředitele ZŠ Měcholupy
  

 

Měcholupy open 2013

 

 známe letošní vítěze

 

kategorie žáci:

 

1. místo LENKA EXNEROVÁ a KAMIL BLAŽEK

 

Dsc03553a

 

kategorie dospělí:

 

1. místo LENKA KINDERMANOVÁ a JIŘÍ ŠNAJDR

 

Dsc03562a

 

B L A H O P Ř E J E M E !!!


ZŠ Měcholupy se podílela společně s Obcí Měcholupy na  humanitární sbírce na pomoc obcím postižených povodní.

V týdnu od 7.6.2013 do 10.6.2013 se na ZŠ Měcholupy vybíraly balené vody, čistící, desinfekční a uklízecí prostředky. Žáci přinesli též rukavice, hadry, mýdla, prací prostředky a mnoho dalších potřebných věcí. V pátek dne 10.6.2013 se humanitární sbírka odvezla do obce Hořetín u Mělníka. Tamní obyvatelé byli zásilkou velmi potěšeni a moc děkují.

děkujeme všem, kteří na sbírku přispěli:

Menclovi, Frýbová Š., Jindřichová I., Tománek T., Dosedlová A., Kutílková O., Maděrová E., Cíglová K., Městecká A., Městecká L., Machuldová L., Gondeková H., Krátký L. a V., Brezáni M., Mandová M., Dostal M., Husáková A., Svítková H., Křížová N.,Pylypčuková A.,

 

Fotografie dokumentují  přepravu sanačních a čistících prostředků.


Žáci ZŠ Měcholupy viděli pramen Labe

V letošním školním roce začala soutěž ve sběru druhotných surovin s názvem „Cesty k pramenům“. Žáci celý rok nosili papír, PET- láhve, víčka, staré baterie, staré elektrospotřebiče a hliník. Firma Wegarecycling od školy tento druhotný sběr odkupovala a za získanou finanční částku bylo vybráno 40 nejúspěšnějších žáků, kteří ráno ve 4 hodiny vyrazili autobusem do Krkonoš k prameni Labe. Do Horních Míseček přijeli žáci kolem 9.00 hodiny. Na parkovišti v Horních Mísečkách posvačili a vyrazili na pěší tůru směr pramen Labe dlouhou 7,5km. Cesta vedla přes Zlaté návrší, dokonce i kolem Vrbatovy boudy. Po celou dobu se žáci pohybovali ve vysokohorském terénu. Viděli tři velké vodopády – Pudlavský, Labský a Pančavský, který se svými 148 m patří mezi nejvyšší v republice. U pomníku Hanče a Vrbaty se všichni společně vyfotili a u Labské boudy si to ještě jednou zopakovali. V cíli měli všichni radost ze zdolané trasy. Prohlédli si zde znaky měst, kterými řeka Labe protéká, oddychli si a vydali se zpět k autobusu. Cestou měli možnost vidět Krkonoše v celé své kráse. Cesta domů rychle utekla, neboť žáci únavou usínali už v autobuse.


Den mazlíčků


V pátek, dne 21. 6. 2013 na základní škole v Měcholupech, přicházeli žáci do školy a s sebou si vedli svého pejska, kočičku nebo třeba v kleci andulku, šneka, křečka, morče či králíčka. „Copak se děje ve škole?“ ptal se každý, kdo žáky potkal. „Dnes máme DEN MAZLÍČKŮ!!!!“ odpovídaly děti a moc se na něj těšily. Mohly si totiž do školy přivézt svého zvířecího miláčka. Každý se chlubil a povídal, jak se o něho stará a pečuje. Přijel také veterinář z lékařské praxe MVDr. Frýby a zodpověděl mnoho dotazů od žáků. Děti se ptaly na očkování, co je nejlepší proti klíšťatům, jak pečovat o srst, ale i jak se mají jejich zvířátka krmit, aby byla zdravá. Vyvrcholením celé akce byla návštěva pana Káni z Veletic, který s sebou přivezl lva Leona. Nebojte se, lev byl v kleci a pan Káňa vyprávěl mnoho zajímavých věcí i o životě afrických zvířat. Den to byl nezapomenutelný, žáci byli hodní a mazlíčci poslušní. Určitě si za rok takový den zopakujeme!!!


Úspěch školy

Naše škola se zúčastnila pilotního ročníku projektu "Kouty krajiny Ústeckého kraje očima žáků".

V konkurenci 30ti nejlepších projektů obsadila naše škola krásné

3. MÍSTO

Diplom-za-3-misto-001

Žáci 9. ročníku pod vedením Zdeňka Dosedly provedli mnoho měření akustické hladiny hluku v obci Měcholupy a na základě získaných výsledků zpracovali "HLUKOVOU MAPU OBCE MĚCHOLUPY".

BLAHOPŘEJEME

nejen za vzornou reprezentaci školy, ale i za propagaci naší obce

 

Jako odměnu obdržela celá třída, kromě mnoha věcných dárků, "ZÁŽITKOVÝ POBYT V ZOO ÚSTÍ NAD LABEM". Z rukou zástupců ZOO obdželi osobní pozvání a motivační předměty k této akci. Návštěva ZOO se uskuteční ve čtvrtek 27.6.2013.

Děkujeme všem, kteří nám přispěli na autobusovou dopravu !!!

vedení školy

http://www.kr-ustecky.cz/vismo/dokumenty2.asp?id_org=450018&id=1675887&p1=84858

tisková zpráva


Návštěva útulku Jimlín

V pondělí 24. června žáci ZŠ Měcholupy navštívili útulek v Jimlíně. Vedoucí útulku David Kubalík děti příjemně uvítal a zahájil návštěvu zajímavou přednáškou. Děti se dozvěděly, jak se pejsci či kočičky odchytávají nebo jaká krmení by jim měly, či naopak neměly dávat. Také žáky poučil, co dělat když se setkají se zatoulaným psem. Po vstřebání spousty zajímavých informací se rozdělily děti do tří skupin a každý si prohlédl všechny kočky i psy. Návštěva se pejskům určitě líbila, protože pejskové dostali od dětí dárečky např. piškotky, pamlsky a jiné psí dobroty. Mezi dětmi i pejsky vládla příjemná atmosféra. Po rozdání dobrot, šli někteří pejsci na kratší procházku. Bylo skvělé pozorovat, jak si to děti i psi užívají. Po procházce každého pejska vyčesali, rozloučili se s ním a pracovníci útulku ho vrátili do kotce. Největší obdiv sklidila fenka se šesti roztomilými štěňaty. Nakonec všichni smutně odcházeli s vědomím, že si pejsky nemohou adoptovat, a tím jim nabídnout nový domov.

        Mgr. Helena Gondeková

ay278

9.třída 2012/2013

Třídní učitelka:     

 • Bc. Štěpánka Frýbová

Žáci:  

 • Nela BAJUŠEVOVÁ
 • Jan BALÁŽ
 • Miroslav BELHA
 • Roman FENCKA
 • Antonín JIRÁSEK
 • Kateřina Městecká
 • Jaroslav OUBRECHT
 • Kateřina PECHOČOVÁ
 • Martin PICHNARČÍK
 • Blanka POSLUŠNÁ
 • Václav POUSTECKÝ
 • Kamila ŠŤASTNÁ

 

1

2

3

4

5

6

7

8

Pondělí

Z

M

ČJ

F

AJ

VV

 

 

Úterý

ČJ

M

AJ

CH

 

EKO

EKO

Středa

NJ

Z

M

D

AJ

TV d

TV ch

 

Čtvrtek

CH

ČJ

M

D

 

VZ

VO

pátek

NJ

ČJ

M

HV

TV ch

TV d

 

Kdo nás učí:

 • Český jazyk                        Alena Půtová
 • Anglický jazyk                     Mgr. Jiří Polák
 • Německý jazyk                    Mgr. Eliška Maděrová
 • Matematika                        Mgr. Klára Cíglová
 • Tělesná výchova – chlapci     Ing. Jiří Šnajdr
 • Tělesná výchova – dívky       Alena Půtová
 • Výchova k občanství         Bc. Štěpánka Frýbová
 • Fyzika                                Mgr. Klára Cíglová
 • Chemie                              Mgr. Klára Cíglová
 • Zeměpis                         Bc. Štěpánka Frýbová
 • Přírodopis                           Bc. Štěpánka Frýbová
 • Dějepis                               Mgr. Eliška Maděrová
 • Výchova ke zdraví                Mgr. Eliška Maděrová
 • Pracovní činnosti    Ing. Bc. Zdeněk Dosedla, Ph.D.
 • Ekologie               Ing. Bc. Zdeněk Dosedla, Ph.D.
 • Hudební výchova                  Michaela Mandová
 • Výtvarná výchova              Mgr. Jaroslava Černá

 

NEJKRÁSNĚJŠÍ LAVIČKA

Další úspěch devítky – 2. místo v soutěži o NEJKRÁSNĚJŠÍ LAVIČKU.

Ing. Štěpánka Frýbová

TŘETÍ MÍSTO – MĚCHOLUPY OPEN

Třetí místo vyhráli Miroslav Belha a Roman Fencka v tenisovém turnaji Měcholupy OPEN.

Klukům gratuluji a jsem na ně pyšná!!!

Ing. Štěpánka Frýbová

DEN DĚTÍ

7. června se konal na školní zahradě DEN DĚTÍ, který pro žáky naší školy, speciální školy a děti mateřské školky připravili žáci osmé a deváté třídy.

Ing. Štěpánka Frýbová

PROJEKTOVÝ DEN – HASIČI

Ve čtvrtek 6. června se konal na naší škole další projektový den, který byl tentokrát zaměřen na první pomoc, evakuaci osob v případě požáru, práci hasičů a záchranářů. Byl vyhlášen také cvičný poplach, žáci opustili budovu za 1.57 minut. Na konci tohoto dne proběhla vědomostní soutěž, kde naše třída obsadila PRVNÍ MÍSTO.

EXKURZE V LINETU

V rámci projektu „BUDOUCNOST V TECHNICE“ se naše třída zúčastnila exkurze ve firmě LINET, která se zabývá výrobou nemocničních lůžek a nábytku. Žáci si prohlédli vývojové středisko, výrobu, expedici i středisko, které se zaměřuje na nábor nových zaměstnanců.

Exkurze byla pro žáky velkým přínosem.

Ing. Štěpánka Frýbová

 


NEJLEPŠÍ KRESLENÝ VTIP NA TÉMA EKOLOGIE

Je soutěž, která se koná v rámci celorepublikové soutěže. Z druhého stupně byly vybrány tři výkresy, které naší školu budou reprezentovat. První místo vyhrál Jan Baláž, gratuluji a přeji v dalších kolech mnoho úspěchů.

Ing. Štěpánka Frýbová

V úterý dne 7. května se společně s paní starostkou a s p. uč. Maděrovou zúčastnili žáci deváté třídy K. Městecká a A. Jirásek vzpomínkové akce u příležitosti výročí konce druhé světové války u pomníků obětem nacismu v Měcholupech, Velké Černoci a Želči. U každého pomníku jsme zavzpomínali na ty, kteří položili svoje životy, abychom my mohli žít v míru a poděkovali jim květinami.

                                                                Zapsala dne 10.5.2013 Mgr. E. Maděrová


DEN ZEMĚ

22. dubna slavíme DEN ZEMĚ, v rámci tohoto dne si naše třída připravila soutěže pro první stupeň. Žáci zde poznávali lesní zvířata, listnaté a jehličnaté stromy, stopy zvířat, skládali puzzle a přiřazovali parohy ke zvířatům. Příjemné dopoledne bylo zakončeno pečením buřtů.

Ing. Štěpánka Frýbová


EKOPOLIS

V ekologické soutěži kluci z devítky převálcovali osmáky.

 1. místo – Antonín Jirásek
 2. místo – Martin Pichnarčík
 3. místo – Jaroslav Oubrecht
 4. místo – Miroslav Belha

Janík, Vašek a Roman se umístili v první desítce.

Ing. Štěpánka Frýbová


JARNÍ TRHY

26. března se konaly na naší škole PRODEJNÍ JARNÍ TRHY, které si pro veřejnost připravili žáci a učitelé školy. Návštěvníci si mohli zakoupit výrobky z keramiky a korálků. Prvním doprovodným programem bylo vystoupení žáků z tanečního kroužku se svým vystoupení „Děti ráje“. Poté následovala módní přehlídka na téma „Co ukrývají skříně našich babiček a maminek“, kde se v roli manekýnek představily studentky druhého stupně.

Děkujeme všem, kteří se přišli na trhy podívat a nakoupit výrobky žáků školy

Ing. Štěpánka Frýbová

PEČENÍ BERÁNKŮ

K tradičním velikonočním zvykům patří pečení beránků. Ve škole beránky pekla z naší třídy Kamila a poté ho třída nazdobila.

Štěpánka Frýbová

ZEMĚPISNÁ OLYMPIÁDA

Gratuluji Jaroslavovi Oubrechtovi za velmi dobré umístění v zeměpisné olympiádě – 6. místo, pouze tři body ho dělili od třetího postupového místa do krajského kola.

Ing Štěpánka Frýbová


KAM DOSÁHNE ŠKOLA?

Dnes 4. března 2013 jsme měřili na cestě k Milošicím, kam dosáhne škola. Všichni žáci a zaměstnanci školy se chytili za ruce a pan zástupce změřil, kam až se natáhneme.  Dosáhli jsme na metu ve vzdálenosti 189 m.

Ing. Štěpánka Frýbová

HODNOCENÍ DEVÁTÉ TŘÍDY – první pololetí

Průměr třídy – 2,34

Prospěch třídy lze hodnotit jako průměrný, žáci s velmi dobrými studijními výsledky jsou – Kateřina Městecká (1,38 – PV), Antonín Jirásek (1,38 – PV), Miroslav Belha (1,45 PV) a Jaroslav Oubrecht (1,56 – P).

Třída se aktivně podílela na akcích pořádaných školou. Do soutěže „Cesta k pramenům“ se zapojila celá třída, nejlepší jsou Kateřina Městecká (917,4 bodů), Jaroslav Oubrecht (638,8 bodů), Nela Bajuševová (628 bodů), Kateřina Pechočová (262,1 bod) a Miroslav Belha (209,5 bodů). Na soutěži „Květina měsíce“ se nejvíce podílí Jaroslav Oubrecht. Práci v Ekotýmu zajišťují Kateřina Městecká, Kamila Šťastná a Nela Bajuševová. O výzdobu třídy se stará Blanka Poslušná a Kateřina Pechočová. Chlapci Martin Pichnarčík, Roman Fencka se starají o těžší práci na zahradě, s ostatními Janem Balážem, Václavem Pousteckým, Antonínem Jiráskem a Miroslavem Belhou pomáhají s úklidem sběru.

BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL V ŽATCI 2012

Moje třída navštívila 29. listopadu OA a SZŠ v Žatci, kde se konala burza škol. Žáci si prohlédli stánky s jednotlivými školami a v případě zájmu jim byly poskytnuty informace o nabízených oborech. V únoru budou žáci podávat přihlášky na SŠ a tak věřím, že jim burza napomohla ke správnému výběru školy.

Bc. Štěpánka Frýbová   

PŘETAHOVANÁ 2012

20. 12. 2012 se konala ve škole přetahovaná mezi žáky deváté třídy a zaměstnanci školy. Zaměstnanci vyhráli, ale velmi těsným výsledkem. Vítězný dort však snědli všichni dohromady.

Bc. Štěpánka Frýbová

NEJSME VŠICHNI STEJNÍ

Ve čtvrtek 6. 12. přišly mezi žáky pracovnice ze sdružení, které se stará o hendikepované lidi. Žáci si mohli vyzkoušet některé pomůcky a přiblížit si tak nelehký život těchto lidí.

Bc. Štěpánka Frýbová

MIKULÁŠ 2012

5. prosince chodil s nadílkou po škole Mikuláš (Antonín Jirásek) a obdarovával hodné děti, ty zlobivé strkali do pytle čerti (Martin Pichnarčík, Miroslav Belha a Roman Fencka).  Anděl (Kateřina Městecká) a čert (Kamila Šťastná) zavítali také mezi nejmenší děti do mateřské školy. Ostatní spolužáci (Kateřina Pechočová, Jaroslav Oubrecht, Blanka Poslušná) se postarali o vánoční výzdobu třídy. Vše dokumentovala Nela Bajuševová.

Bc. Štěpánka Frýbová


LABORATORNÍ CVIČENÍ Z CHEMIE

Pod vedením paní učitelky Mgr. Kláry Cíglové sestavovali žáci kuličkové a akalotové modely. Jarda vytvořil benzenové jádro, Janík i Vašek splnili zadaný úkol, jen Míra se trochu mračí snad proto, že jeho model je malý.

Bc. Štěpánka Frýbová


DÝŇOBRANÍ

Je projektový den, který se stal na naší škole tradicí. Každá třída vydlabala a vyřezala několik dýní podle své fantazie, ty poté žáci společně vystavili a v podvečer zapálili před budovou školy. Naše třída vyrobila i netradiční dýňovou housenku. Roman a Martin pomáhali mladším spolužákům z druhé třídy.

Bc. Štěpánka Frýbová


SVOBODNÝ VĚZEŇ

Byl název divadelního představení o tom, jak člověk může spadnout až na samé dno, a jak může být obtížná cesta zpět.

Svůj životní příběh o závislosti na alkoholu vyprávěl Pavel Novák ml. ve své osobní zpovědi.  Vyprávění bylo prokládáno písničkami známých zpěváků, kteří také bojovali se závislostí, ale svůj boj prohráli.

Bc. Štěpánka Frýbová

Jghjugh

CHEMIE – 1. LABORATORNÍ PRÁCE

Hodiny chemie jsou vedeny paní učitelkou Mgr. Klárou Cíglovou nejen teoreticky, ale i praktickými ukázkami. Tématem 1. laboratorní práce byla analýza galvanického článku, kde pod odborným vedením paní učitelky žáci článek rozebrali a popsali.

Bc. Štěpánka Frýbová

Beseda s městskou policií

Kriminalita mládeže bylo téma, na které žáci diskutovali se zástupci městské policie. Dozvěděli se mnoho nového z oblasti trestného zákona a seznámili se s možnými následky, pokud jejich jednání nebude v souladu s pravidly chování. 

Bc. Štěpánka Frýbová

PROJEKTOVÝ DEN – DEN STROMŮ

Dne 20. října slavíme DEN STROMŮ. Naše třída si vybrala do projektu ke dni stromů – strom „BŘÍZU“. Zahráli jsme divadelní scénku, kde jsme břízu představili a Roman Fencka nakonec zazpíval píseň „Kdepak ty ptáčku hnízdo máš“. 

Bc. Štěpánka Frýbová

REDOXNÍ REAKCE

Deváťáci toto téma v hodinách chemie probrali formou vytvořením projektu. Žáci se rozdělili do skupin, každá skupina zpracovala samostatný projekt výroby železa. Zda se jim práce pod vedením paní učitelky Mgr. Kláry Cíglové povedli, můžete posoudit sami.

Bc. Štěpánka FRÝBOVÁ

EKOLOGICKÁ KONFERENCE V NESUCHYNI

Kamila, Káťa (velká), Nela, Míra, Janík, Tonda, Martin a Roman se zúčastnili dne 13. – 14. 9. 2012 konference, kterou pořádali Obec Měcholupy a ZŠ Měcholupy. Zde se žáci v dopoledních přednáškách seznámili s poznatky z oboru životního prostředí (přednášející – Petr Janda) a z oboru nakládání s odpady (přednášející – Roman Městecký).  Odpoledne hledali kešky, hráli hry, navštívili bazén a vytvářeli projekty Ekotýmů.

Všichni žáci přijeli nadšeni, s mnoha zážitky a s novými poznatky.

Bc. Štěpánka Frýbová

 

NAŠE 8. TŘÍDA

 

Třídní učitelky:     

 

 • od 1.9.2011 do 31.1.2012     Mgr. Marie Brejchalová
 • od 1.2.2012 do 30.6.2012     Bc. Štěpánka Frýbová

 

 

Žáci:  

 

 • Nela BAJUŠEVOVÁ
 • Jan BALÁŽ
 • Miroslav BELHA
 • Roman FENCKA
 • Erika HUSÁROVÁ
 • Antonín JIRÁSEK
 • Kristýna KAPRASOVÁ
 • Kateřina Městecká
 • Jaroslav OUBRECHT
 • Kateřina PECHOČOVÁ
 • Martin PICHNARČÍK
 • Blanka POSLUŠNÁ
 • Václav POUSTECKÝ
 • Michal REITSIES
 • Kamila ŠŤASTNÁ

Rozvrh hodin:

 

1

2

3

4

5

6

7

8

Pondělí

M

ČJ

Z

CH

 

 

 

Úterý

NJ

M

ČJ

AJ

HV

 

VV

VV

Středa

F

M

D

ČJ

CH

TV d

TV ch

 

Čtvrtek

M

AJ

NJ

Z

VO

 

EKO

EKO

pátek

ČJ

AJ

F

M

TV ch

TV d

 


ŠKOLNÍ VÝLET

Předposlední školní den jsme vyrazili na netradiční školní výlet. Ráno jsme se vydali za Holedeč, kde jsme si opekli buřty. Poté jsme se vrátili do vesnice a zahráli si plážový volejbal. Tři vyrovnané duely vyhráli kluci, ale my děvčata jsme byla rovnoceným soupeřem. Martin Pichnarčík navrhl soutěž o největšího špindíru – tento nápad neprošel, ale čistý jsme se rozhodně nevrátili. 

Bc. Štěpánka Frýbová


ŠKOLNÍ AKADEMIE

Představení všech školních kroužků mohli rodiče shlédnout ve středu 27.6.2012. Určitě velkým překvapením byly taneční skupiny TURBO MĚCHOLUPY pod vedením paní učitelky Aleny Půtové. Tento kroužek navštěvují Roman Fencka a Nela Bajuševová. Další zajímavostí byl kroužek bojového umění, který navštěvuje z naší třídy Antonín Jirásek.

Kroužek keramiky a hry na kytaru osmáci nenavštěvují.

Bc. Štěpánka Frýbová


3. místo v soutěži ve sběru baterií

Naše třída se umístila na krásném třetím místě ve sběru baterií.

Bc. Štěpánka FrýbováDEN MAZLÍČKŮ

19. června si mohli žáci přivést své nejmilejší zvířátko do školy. Z naší třídy přivedla ukázat svého psa Maxe Blanka Poslušná a křečka Prskavku Kateřina Pechočová. Oběma dívkám moc děkuji.

Bc. Štěpánka Frýbová


„MLADÝ ZÁCHRANÁŘ 2012“ je soutěž, která je určena pro žáky 7. a 8. tříd. Za naší třídu soutěžili žáci Martin Pichnarčík a Jaroslav Oubrecht. Kluci obstáli ve všech znalostních i fyzických disciplínách na jedničku a právem se umístili na PRVNÍM MÍSTĚ. Martinovi a Jardovi gratulujeme!!!

Fotka byla pořízena dne 15.6.2012 13:12 pomocí Sony Ericsson J20i. Fotka byla pořízena dne 15.6.2012 13:15 pomocí Sony Ericsson J20i.

Fotka byla pořízena dne 15.6.2012 13:25 pomocí Sony Ericsson J20i. Fotka byla pořízena dne 15.6.2012 13:32 pomocí Sony Ericsson J20i.


EKO Abeceda

V rámci školního recyklačního programu RECYKLOHRANÍ byla vyhlášena soutěž EKO Abeceda, kde žáci jednotlivých ročníků plnili zadané úkoly. Naším úkolem bylo najít cestu kolem světa za 80 dní dle literární předlohy J. Verna. 

Úkol jsme splnili na výbornou a tím jsme připsali škole 50 bodů do výše uvedeného programu.

Bc. Štěpánka Frýbová


CHEMIE – LABORATORNÍ PRÁCE

V rámci předmětu chemie probíhají každý měsíc laboratorní práce, kde žáci ověřují své teoretické poznatky prakticky. Pod vedením paní učitelky Mgr. Kláry Cíglové zjišťovali žáci na „dubnových laborkách“ hodnoty pH pomocí indikátorových papírků. Věřím, že se jim jednotlivé pokusy povedly.

Bc. Štěpánka Frýbová


DEN ZEMĚ 24.4.

Den, který jsme strávili v přírodě. Žáci zde probírali otázky spojené s ochranou přírody, poté si zahráli hry a posvačili (někteří opekli buřty).

Bc. Štěpánka Frýbová

VELIKONOCE 2012

Dne 3. dubna strávili žáci druhého stupně na Evangelické faře, která je součástí Evangelického kostela. Žáci si kostel prohlédli, zazvonili na kostelní zvon a zazpívali velikonoční písně. Na faře si připomněli velikonoční tradice, kde pletli pomlázky a zdobili kraslice. Toto příjemně strávené dopoledne bylo zakončeno pečením buřtů.

Velké DÍK patří panu učiteli Mgr. Jiřímu Polákovi, který celou akci zorganizoval.

Bc. Štěpánka Frýbová


 Žáci 8. ročníku pracují na projektu U4 energy.

Určují emisní hodnoty oxidu siřičitého, uhličitého, dusného, které produkují různé druhy kotlů a tedy i komínů v obci Měcholupy.

2010/2011

Vše o třídě najdete na stránkách :  http://nasetrida98.webnode.cz

2009/2010

Vítáme Vás na našich stránkách

Třídní učitelka: Michaela Mandová

♀  Bajuševová Nela

♀  Belha Miroslav

♀  Husárová Erika

♂  Jirásek Antonín

♀  Městecká Kateřina

♂  Oubrecht  Jaroslav

♀  Pechočová Kateřina

♂  Pichnarčík Martin

♀  Poslušná Blanka

♂  Schultze Alexej

♀  Šťastná Kamila