Školní podpora pro žáky

001_19

festival očima generací

Mecholupy-1

Projekt 2017

Hertz1

Projekt InduCult2.0

Inducult2-0_rgb

001_21

001_12

Logo-ps-2015

Naše škola


Fotogalerie

Projekty školy

Barevne-samostatne Logo1_4 Logo2  
Ovoce do škol

Logo

Multipolis

Projekt-z5

Logo_jednobarevne

Recyklohrani-150x134

Ps2013b

Srdce

TOPLIST

TOPlist

 

 

 

 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Počasí

HledatŽivot školy a 9.třída

Naše škola získala na základě dlouhodobě dosahovaných vynikajících výledků

MEZINÁRODNÍ TITUL

EKOŠKOLA


děkujeme všem dětem a zaměstancům školy za aktivní přístup při dlouhodobé práci na tomto projektu

PŘEDÁNÍ TITULU V SENÁTU ĆR dne 23.6.2010

Dsc05454

Adoptovali jsme dvě zvířátka Zooparku Chomutov

Jelikož často jezdíme na výlety do Zooparku Chomutov, rozhodli jsme se pravidelně přispívat určitou částkou, která bude přínosem pro námi vybrané zvířátko a přispěje i k rozvoji Zooparku. Po hlasování všech žáků jsme si z nabídky k adopci vybrali tyto dvě zvířátka – želvu bahenní a chameleona jemenského.

Sportovní den, aneb jak zatočit s nudou

V pondělí 27.9. jsme uspořádali v ZŠ Měcholupy sportovní den. Kvůli nepříznivému počasí museli učitelé vynechat hlavní disciplínu - minigolf . Připravili však jiné čtyři disciplíny -  florbal , stolní tenis, stolní fotbal a pro siláky přetahovanou. Nejdříve jsme se utkali ve florbalu, který vyhrála 8.třída. Dále nastoupil stolní tenis, kde na 1.místě skončil V.Gonzorczyk, na 2.místě se umístil L.Adam a na 3.místě nečekaně  M.Belha . Přetahovanou s přehledem vyhráli „deváťáci“ (Dvořák,Sršeň,Bartolen,Berka a Malkus). A nakonec stolní fotbal, nejdramatičtější hlavně pro 8. a 9.třídu. Časomíra ohlásila konec a zároveň remízu 9:9. Po nastavení minuty tak přišla náhlá smrt, kdy přeživší byli opět žáci 8.ročníku. Všichni vyskočili ze židlí a v chumlu se radovali.Učitelé poté vyhlásili výsledky a rozdali odměny za výkony žáků. Tento den jsme si všichni moc užili a těšíme se na další zajímavá klání.

Libor Adam – 8.tř.,(Michaela Mandová)

Hurá do kina!!!

V pátek 1.10 celá naše škola navštívila Obecní kino Blšany, kde žáci shlédli dobrodružný i poetický, rodinný příběh Kuky se vrací. Hlavní role zde přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Ondra, kterému je 6 let, trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka-růžový medvídek Kuky. Cestou zpět si v autobuse děti vyprávěly, co se jim na shlédnutém filmu líbilo. Když jsme se vrátili z kina, všichni pokračovali ve vyučování.

Mgr. Helena Gondeková

Celoroční projekt „Krásy a zajímavosti České republiky“ na ZŠ  Měcholupy

Začal nový školní rok, děti se vracely z prázdnin a každý vyprávěl své zážitky z prázdninových cest. Mnozí žáci byli v Itálii nebo v Chorvatstku. Mnoho jich navštívilo Španělsko nebo bylo na poznávacím zájezdu ve Francii či Anglii. O České republice děti moc nemluvily. A tak se zrodil nápad v hlavě pana ředitele ing. Z. Dosedly, Ph.D, že vznikl

projekt „Krásy a zajímavosti České republiky“.

Úkolem tohoto projektu je, že na každý měsíc si jednotlivé ročníky vymyslí soutěžní kvíz jakéhokoliv místa naší republiky a ostatní ročníky toto místo či památku musí uhodnout. Každá správná odpověď je ohodnocena body . Ty se postupně budou sčítat a na konci školního roku se vyhlásí vítěz celé soutěže!  Přejme všem mnoho zdaru, ale i zábavy a radost z nových poznatků o naší zemi.

Soutěží všichni, malí, velcí, zúčastňují se i učitelé, brouzdají po internetu, hledají v knihách nebo v jiných publikacích a poznávají místa naší krásné české země. Je tu tolik míst, které stojí za to poznat nebo se s nimi seznámit alespoň na dálku, když už je nemůžeme navštívit osobně.  Měli bychom být pyšní na to, jaké krásy naše republika má a nesmíme je přehlížet nebo na ně zapomínat! A to je cílem celého projektu naší školy. Jako ukázku vidíte na obrázku soutěžní kvíz 8. ročníku, který zpracoval Radek Kassal.

Vzděláváme se a  zároveň bavíme…….žáci ZŠ Měcholupy

Jeden zářijový týden pršelo….pršelo stále a my žáci ZŠ Měcholupy se chystali na výlet.  Jeli jsme do Mostu na přednášku o Evropské unii do infocentra vysoké školy. Zde jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí, užitečných pro náš budoucí život. Dozvěděli jsme se , jak  EU mění klima naší planety a jak je  důležité chovat se k naší přírodě již teď správně.

Pak jsem vyrazili na okraj Mostu do Hipodromu, zde jsme měli objednány dva osedlané koně a jezdili jsme jako žokejové po koňské dráze. Všem se dařilo a nikdo z koníku nespadl. Jezdili malí, jezdili velcí, koníci i my jsme byli unaveni.

To ale nebylo všechno!! My jsme si totiž s sebou přivezli kolečkové brusle!! Hádejte proč? Okolo celého areálu je nově vybudovaná in-line dráha, dlouhá 3,5 km. Nasadíte si brusle a projíždíte se po dokonale hladké, rovinné dráze. Cestou vidíte celý areál, dostihová stáje, koňské výběhy, krásnou přírodu. Je to moc pěkná projížďka a všem moc doporučujeme.

Žáci ZŠ Měcholupy

Výchovně vzdělávací akce o africké kultuře

V pondělí 11. října přišli na naší školu v rámci multikulturní výchovy dva  černošští  zástupci  organizace  Saga  Afrika. Připravili  si  pro  děti  program,  jehož  cílem  bylo seznámit žáky s africkou kulturou, zvyky, tamní flórou, faunou, folklorem, životem  v Africe. Například seznámili děti s rozdíly v životě našich a afrických dětí, jaké je v Africe teplo, že nemají zavedenou elektřinu, takže se nedívají celé dny na televizi, nehrají hry na počítači, nemají mobilní telefony a jiné.  Po přednášce se žáci mohli zeptat na cokoli, co je k danému tématu zajímalo. Po sérii otázek přišel na řadu vědomostní test. Na závěr pořadu si žáci mohli zahrát na originální africké bubínky a zazpívat si jednoduché africké lidové písně. Na památku si mohli zakoupit drobné upomínkové předměty a tím přispět na humanitární pomoc v Africe. Poutavou formou si děti obohatily své znalosti a přitom se výtečně pobavily.

Mgr. Helena Gondeková

MĚCHOLUPSKÁ DRAKIÁDA

Letošní drakiáda se opět vydařila. Ve středu 13. října nám totiž pomohlo počasí krásným babím létem. A tak přibližně stovka účastníků využila chvílemi vanoucího větru a k blankytně modré obloze vzlétlo množství pestrobarevných draků. I přes nedostatek většího větru draci létali dobře, protože se každý snažil svého draka udržet ve vzduchu co nejdéle. Na závěr na „DRAKONOŠE“ čekalo malé občerstvení v podobě vlastnoručně opečených buřtů. Nesoutěžili jsme o nejlepšího draka, ale o nejlépe opečený buřtík. Nakonec samozřejmě vyhráli všichni! Děti si vzájemně pomáhaly, bezvadně rozuměly a hlavně se nenudily. Kdo si hraje, nezlobí a o to nám přece jde!

Mgr. Helena Gondeková

V pondělí 11. října v 15.00 hodin se konal v tělocvičně školy již 3. ročník MĚCHOLUPSKÉHO KOLÁČOBRANÍ.

Zúčastnil se rekordní počet 39 koláčů

Výsledky: Koláčobraní-2010

Is_2

BLAHOPŘEJEME VÍTĚZŮM A DĚKUJEME VŠEM ZÚČASTNĚNÝM !!!

Mariánská Týnice

Je mnoho zámků, zámečků, hradů a starých památek v našem okolí. Jenom o nich nevíme. Jednou z nich je nedaleko Kralovic zámeček Mariánská Týnice. Je to nově zrekonstruovaná červeno-bílá stavba s černobílou věží.Po příjezdu na parkoviště se nestačíte divit, jaká nádhera se nedaleko silnice nachází. A to jste ještě nebyli uvnitř. Tam vás oslní malovaný oltář, který však v prostoru na vás působí jako skutečný.To ale není všechno! Je zde vystaveno sousoší 82 dětí z Lidic, které byli deportováni do koncentračních táborů nebo na převýchovu. Přežilo jich pouze osm. Strach z těch dětských očí a hrůzu války nelze přehlédnout.Když vejdete z kostela, můžete si prohlédnout zajímavou výstavu „Svatby a křtiny“ z plzeňského regionu. Uvidíte svatební šaty, zvyky i tradice, které se ještě dnes leckde udržují.Nakonec si můžete projít novou expozici řemesel. Uvidíte ševče, kováře, krejčího, a věřte nevěřte, někdy se až leknete, zda-li nejsou skuteční. Byla to hezká doba. Lidé nikam nespěchali, lidé neměli počítače, lidé se měli rádi. Chcete-li se apoň na chvíli vrátit do této doby, zajeďte do Mariánské Týnice a zavzpomínejte na dobu nedávnou, na časy našich babiček a dědečků!

 

žáci ZŠ Měcholupy

Dsc05984_3

Dne 4. listopadu se chlapci z osmé a deváté třídy zúčastnili klání v halové kopané na 5. ZŠ v Žatci. Chlapci pilně trénovali a bili se jako lvi v průběhu všech zápasů. První byl proti I. ZŠ, druhý proti III. ZŠ, třetí proti V. ZŠ a poslední proti ZŠ Komenského alej. Navzdory výsledným skóre, která nebyla příliš povzbudivá si chlapci odnesli cenné zkušenosti v podobě dovedností lepší strategie, psychické odolnosti a zlepšené fyzické kondice.

Po celou dobu naše mužstvo podporovala děvčata ze zmíněných tříd, která jsme vzali s sebou a zdatně fandila. Příště jistě zvítězíme, sportu zdar!

Jiří Polák

PROJEKTOVÝ DEN  „DÝŇOBRANÍ 2010“

K podzimu patří nejen tradiční pouštění draků, ale též i dlabání a rozsvěcování dýní. V úterý 2. listopadu se dopoledne přeměnila naše škola v místo, kde vznikaly z velkých i malých dýní strašidýlka zdobená různými přírodninami. Hlavně děti při dlabání a zdobení uplatnily svoji fantazii a bylo opravdu těžké říci, které strašidýlko bylo nej. A protože všechna byla krásná, vystavily si je na schodiště školy. Večer jsme je všechny najednou rozsvítili. Lidé, kteří procházeli kolem školy v pozdních večerních hodinách, se zde na chvilku pozastavili a sledovali ve tmě svítící dýně, které dodaly kouzlo dušičkového večera. Projektový den proběhl velice úspěšně. Děti pracovaly ve smíšených skupinách - starší pomáhaly mladším podle zájmu, což jsme my učitelé i děti shledali za velice přínosné a efektivní.

Mgr. Helena Gondeková

Dyne

Projektový den „ Řekni drogám ne“

Čtvrtek 11. 11. byl na naší Základní škole v Měcholupech zaměřen na protidrogovou prevenci. Téma zaměření nebylo jen na prevenci obecné drogové problematiky, ale i na širší tematické okruhy rizikových oblastí např. kriminalitu, sexuálně přenosné nemoci a AIDS jako rizika spojeného s intravenózní konzumací drog, na výrazný vzestup nebezpečného infekčního  virového onemocnění jater (zvláště pak hepatitidy typu C) mezi toxikomany. Důrazně se žákům připomnělo také nebezpečí konzumace legálních drog, jako je alkohol a tabák nebo nebezpečí patologického hráčství – gamblingu. Projekt je součástí Minimálního preventivního programu školy a je v dlouhodobé koncepci školy v prevenci sociálně patologických jevů ve společnosti.

Mgr. Helena Gondeková

Exkurze do Terezína

V rámci projektu „Program na podporu integrace romské komunity v roce 2010“ se v pondělí 22. listopadu část naší školy vydala na výlet do Terezína. Když jsme přijeli do pevnosti Terezín, první co jsme uviděli, byly stovky hrobů obětí druhé světové války. Na tvářích žáků se objevily posmutnělé výrazy. Při vstupu hlavní branou do nitra pevnosti nám byla přidělena průvodkyně, která nás provázela po celou dobu prohlídky.  Viděli jsme Malou pevnost, terezínské krematorium a také Muzeum židovského ghetta. Vyslechli jsme si příběhy a osudy lidí, kteří prošli Malou pevností. Na každém byl vidět pocit stísněnosti a pochmurné nálady. Byl to velmi smutný den, ale i takovéto dny ke vzdělání potřebujeme. Něco jiného je číst o hrůzách nacismu a vidět vše na vlastní oči. Tato exkurze je součástí vzdělávání v problematice holocaustu a hlavně nám opět rozšířila naše obzory dějepisu.                                                          Mgr. Helena Gondeková

Projektový den JAK SE ŽIJE S HANDICAPEM  25.11.2010

Pojmy přátelství, pomoc, podpora, spolupráce, ale také odlišnost, jinakost, handicap, a jiné se po celé čtvrteční dopoledne neslo naší školou. Děti si ujasnily pojem HANDICAP – sociální a tělesný. Po besedě s handicapovanými spoluobčany pod vedením paní Smočekové z organizace zdravotně postižených „Handicap Žatec“ následovala část praktická, kde si postupně všichni žáci na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je být upoután na vozíčku a jaký je to asi pocit, když si zavážeme oči a jsme odkázáni pouze na pomoc kamaráda. Děti nadšeně poslouchaly, kladly nejrůznější otázky a všichni besedující s neuvěřitelnou vůlí, chutí a snahou dětem odpovídali. Toto vše pomohlo dětem si prožít a uvědomit si, jak samozřejmé věci nemusí být pro každého samozřejmostí. I v dalších letech se budeme k tématu život s handicapem vracet. Naučit se pochopit, v čem spočívá odlišnost, a jak pomoci, je pro formování jejich budoucích životních postojů velmi důležité.

Mgr. Helena Gondeková

Právní vědomí a trestní odpovědnost

Ve středu 1.12. žáci osmé a deváté třídy ZŠ Měcholupy besedovali s preventistou lounské policie por. Bc. Tomášem Krupičkou na téma rozšíření právního vědomí žáků. Povídali si o právech a zejména povinnostech, které s sebou přináší dovršení věku patnácti let, kyberšikaně a nebezpečí internetu, o riziku kouření, drog a alkoholu apod. Beseda byla velice přínosná a pevně věřím, že právní vědomí všech dětí se alespoň o minimum zvýšilo.

Mgr. Helena Gondeková

ČERTOVSKÝ PÁTEK

V pátek 3. prosince 2010 se na naší škole učilo jako v Čertí škole. Tento den nebyl obyčejným školním dnem jako každý jiný. Ráno celá škola navštívila Obecní kino Blšany, kde žáci shlédli americký animovaný film Shrek : Zvonec a konec. Poslední  pokračování příběhu pro někoho ošklivého, pro někoho roztomilého zlobra Shreka a jeho pohádkových přátel. Když jsme se vrátili z kina, navštívil nás Mikuláš, Čert i Anděl. Přišli společně překontrolovat dětem všechny hříchy a dobré skutky, ale děti se na to patřičně připravily. Čert si nakonec nikoho neodnesl a Mikuláš hodně naděloval, protože hodných dětí tu bylo více, nežli těch zlobivých. Dokonce několik malých hříšníků slíbilo (až se hory zelenaly), že se polepší. Ale pozor, čert nikdy nespí!                                                            Mgr. Helena Gondeková

ZŠ Měcholupy v Drážďanech

V sobotu 11. prosince se naše škola v rámci projektu „Program na podporu integrace romské komunity v roce 2010“ vydala na exkurzi do Drážďan s prohlídkou památek a návštěvou tradičních vánočních trhů. Vánoční Drážďanské trhy patří k nejstarším v Německu. Nazývají se Drážďanský Štrýclmarkt. Tyto trhy byly pojmenovány po drážďanské vánočce zvané štola. Kromě nádherných památek překrásně vyzdobeného města na nás čekala spousta stánků s výrobky, které neodmyslitelně patří k adventnímu času. Někteří jeli za nákupy, jiní si chtěli užít vánoční atmosféru na vánočním trhu v Drážďanech. Motivace byly různé, ale nálada všech stejná, plná radosti a nadšení. Svůj podíl na tom má i předvánoční čas.

Mgr. Helena Gondeková

Vánoční jarmark

V úterý 22. prosince se konal tradiční vánoční jarmark naší školy na návsi v Měcholupech. Každá třída si vytvořila svůj stánek, kde prodávala své výrobky. Kdo se přišel podívat, neodešel s prázdnou. Všichni mohli zakoupit zajímavý dáreček pod stromeček nebo načerpat inspiraci. Nechybělo ani vánoční občerstvení, punč či výborná zabijačková polévka. Chtěla bych poděkovat všem za jeho skvělý průběh. Poděkování patří Vám žákům, kteří jste zhotovili pěkné dárky, všem pedagogickým pracovníkům, kteří se na jeho uskutečnění podíleli a rodičům, kteří přispěli dárky nebo náš jarmark navštívili. Všem přeji příjemné prožití vánočních svátků a pohodový nový rok 2011!

Mgr. Helena Gondeková

II. VÁNOČNÍ TURNAJ V PŘETAHOVÁNÍ LANEM

Ve středu 22. prosince v 9 hodin se opět po roce celá naše škola sešla v přízemí a uskutečnilo se ojedinělé klání dvou týmů v přetahování lanem.  Družstva byla složena z pedagogů a „ deváťáků“. Očekávalo se, že zápas bude vyrovnaný, avšak učitelé své soupeře tzv. převálcovali. Zápas skončil jednoznačně. Učitelé se stali po právu vítězi.  O sladkou výhru se učitelé samozřejmě se soupeřem podělili.  Letošní „osmáci musí na sobě hodně zapracovat, aby to pedagogům v prosinci 2011 nandali!!!!

Mgr. Helena Gondeková

Vaříme EKOlogicky

Naše škola za finanční podpory Ústeckého kraje vybudovala v prostorách školní cvičné kuchyně moderní EKOdomácnost. Jedná se o výukové zařízení vybavené energeticky nejšetrnějšími spotřebiči a zařízením. Žáci školy i jejich rodiče se v mimoškolních činnostech seznamují s využitím těchto zařízení v běžné domácnosti. Velice zajímavý je například indukční vařič a jeho princip – vařič je zcela studený, ale ohřívá se pouze speciální nádoba pro přípravu pokrmů – zatím co běžné nádobí zůstává zcela chladné. Stejně tak speciální kuchyňská váha, která vám spočítá energetickou hodnotu připravovaného pokrmu. Můžeme také porovnávat energetickou náročnost na přípravu jednotlivých pokrmů – usmažíme vejce v EKOdomácnosti na indukčním vařiči a stejně tak na klasickém sporáku s elektrickou plotýnkou – zjištění jsou zcela překvapivá. Zatím co na indukčním vařiči je vejce připraveno za několik málo sekund při minimální spotřebě elektrické energie, trvá příprava na klasickém sporáku několik minut a spotřeba energie je až 15x vyšší.

Zveme všechny zájemce z řad rodičů i okolních škol k návštěvě naší moderní EKOdomácnosti a rádi předvedeme i poradíme s nákupem moderních elektricky šetrných spotřebičů.

Těšíme se na setkání

Nízkoprahový klub na škole

V pondělí 10. ledna v prostorách naší školy byl slavnostně otevřen nízkoprahový klub.

Nízkoprahové zařízení usi­luje především o předcházení nebo snížení sociálních a zdravotních rizik dětí a mládeže, kteří jsou ohroženi sociálně nežádou­cími jevy, jako jsou např. problémy ve škole, v rodině nebo s kamarády, problémy se zákonem, násilí a šika­nování, rasismus, týrání a zneužívá­ní, experimentování s návykovými látkami nebo jen nuda. Snahou je také sociální začlenění a zlepšení kvality života mladých lidí. Klub je otevřen pondělí až pátek od 7,00 do 16,00 hodin. Našim cílem je prevence nežádoucích sociálních jevů u dětí a zlepšování jejich životní situace.

Dílčí cíle:

  1. pomáhat překonávat nepříznivé situace v životě dětí
  2. vytvářet zázemí pro trávení volného času dětí, ve kterém nejsou ohroženi užíváním návykových látek, násilím či jiným omezováním
  3. umožnit dětem realizaci vlastních nápadů
  4. rozvíjet sociální dovednosti
  5. neformálním způsobem děti vzdělávat a vychovávat

Nabízené  aktivity:

Otevřený prostor klubu nabízí možnost posedět a popovídat si s kamarády, s pracovníky zařízení, zahrát si deskové a jiné stolní hry, mezi něž patří neodmyslitelně ping-pong, stolní fotbal aj.

Mgr. Helena Gondeková

(metodik prevence)

                         

Zápis do prvního ročníku základního vzdělávání

Zápis prvňáčků

Ve čtvrtek 3. 2. a pátek 4. 2. 2011 proběhl na naší škole zápis do I. třídy. Všechny děti, které se zápisu zúčastnily, byly velmi šikovné a splnily tak úkoly zaměřené na zjišťování školní zralosti.  Za svoji šikovnost byly odměněny hezkými dárky, které vyrobili žáci školy při hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností. V doprovodu svých rodičů přišlo 23 předškoláčků, rodičům se sluší poděkovat za důvěru v naši školu a hlavně za velmi zodpovědnou úlohu při výchově svých ratolestí.  Nezbývá nám, než budoucím prvňáčkům popřát hodně úspěchu ve školní práci, hodně jedniček a pochval a těšíme se na setkání v září!!!

Zapis2011

Beseda: „Jsem debil, mám vymaštěnej mozek!“

V úterý 8. února starší žáci naší školy navštívili Městské divadlo v Žatci. V rámci primární prevence kriminality se zúčastnili netradiční besedy pro mládež na aktuální téma „DROGY“.  Žáci se seznámili s životním příběhem Sabiny B., která dokázala překonat osmiletou závislost na tvrdých drogách a dnes pomáhá jako terapeutka podobně postiženým. Ve své zpovědi nezastírala, co všechno jí závislost vzala a jaké trvalé zdravotní a psychické problémy jí způsobila.  Věřím, že beseda byla přínosem pro další život našich žáků.

Mgr. Helena Gondeková

Výuka trochu jinak

V rámci výuky mediální výchovy se žáci naší školy zúčastnili představení skupiny EGO 5 „ ROZHLAS A TELEVIZE“ v Městském divadle v Žatci.  Žáci se v zábavně naučném pořadu seznámili s historií a společenským významem těchto dvou prvních významných médií. Také třeba, co to znamená „SVOBODA SLOVA“ ,  jak je důležité si vybrat z množství tzv. „zaručených“ zpráv jen to nejdůležitější a jiné. Myslím si, že se zase trochu jinou formou seznámili se spoustou zajímavých informací, které se jim v budoucnu určitě budou hodit.

                                                                   Mgr. Helena Gondeková

Budování EKOKOUTKU

Naše škola, která je nositelkou čestného titulu EKOŠKOLA, je mimo jiné ekologické aktivity zapojena do projektu: Program environmentální výchovy v Ústeckém a Karlovarském kraji – Budování ekostezek a ekokoutků. Rozhodli jsme se v rámci tohoto projektu vybudovat ptačí voliéru a také vyrobit a umístit v areálu školní botanické zahrady ptačí budky pro hnízdění vybraných druhů ptáků. Žáci školy tak budou mít možnost sledovat hnízdění ptáků ve vyrobených budkách a exotické druhy ptactva ve vybudované voliéře.

Na fotografii jsou žáci 7. ročníku při práci na výrobě ptačích budek.

Děti ze ZŠ Měcholupy jely do kina

V pátek 4. března opět vyrazila od školy stovka dětí a několik dospěláků dvěma autobusy do blšanského  kina na první část Harry Potter a Relikvie smrti. Děti se zatajeným dechem sledovaly, jak se Harry, Ron a Hermiona vydávají na nebezpečnou misi, jejímž cílem je najít a zničit tajemství Voldemortovy nesmrtelnosti. Spoléhat musí jen sami na sebe, a to víc, než kdy dříve, protože jim už profesoři nepomohou a budou také bez ochrany profesora Brumbála. Po celou dobu promítání žáci ani nešpitli, avšak v autobusech se štěbetalo, jak se komu co líbilo. Po návratu výuka pokračovala dle rozvrhu.

                                                                                                 Mgr. Helena Gondeková

Soutěž „Kolik měří naše škola?“

   V loňském školním roce nás, žáky a zaměstnance, bavila soutěž s názvem „Kolik váží naše škola?“. Počítali jsme a snažili se co nejblíže odhadnout celkovou hmotnost všech, kteří se v naší škole učí nebo zde pracují.

   V letošním školním roce byla vyhlášena podobná soutěž s názvem „Kolik měří naše škola?“. Opět jsme se snažili vyhrát. Dali jsme se do měření, odhadovali výšku všech žáků a pracovníků školy a snažili se dojít k co možná nejpravděpodobnějšímu výsledku. Těm nejmladším žákům a žákyním pomáhali s odhadem rodiče. Z tipovací schránky bylo nakonec vysypáno velké množství soutěžních lístečků s tipy, které byly porovnány s výpočtem skutečné výšky 208,58 m. K té se nejvíce přiblížila žákyně 2.třídy Anička Pylypčuková s odhadem 209 m. Její odměnou byla hra Dostihy a sázky, ze které se radovala a těšila se, až si jí doma s rodiči zahraje.

   Gratulujeme a přejeme, ať si výhru užije a prožije u ní spoustu radosti a smíchu.

Anicka-002_2

Základní škola Měcholupy pořádala Ples

V sobotu 26. března se na sále v Měcholupech uskutečnil již IV. školní ples. Přípravy jistě stály za to - k večeru se totiž měcholupský sál před návštěvníky rozzářil v jiném kabátku, než v jakém ho většina zná. Po celý večer k tanci příjemně hrála skupina Robinson. Perličkou večera byla dražba vlastnoručně podepsané kravaty od Zdeňka Svěráka a perokresba od Martina Maxy. Velký dík patří především těm, kteří svými dary přispěli k tomu, že letošní tombola byla opět bohatá a rozmanitá. I letošní účast svědčí o tom, že měcholupský školní ples si již získal své skalní příznivce. Poděkování patří také celému týmu pracovníků školy, kteří ve svém volném čase zajišťovali vše potřebné. Doufejme, že se ples všem líbil a příští rok se těšíme NASHLEDANOU!

VÍTĚZOVÉ DRAŽBY:

Kravatu Zdeňka Svěráka s vlastnoručním podpisem vydražila starostka obce Měcholupy.

Dsc06986

Perokresbu od Martina Maxy vydražila starostka obce Deštnice

Dsc06996

B L A H O P Ř E J E M E  ! ! !

Základní škola Měcholupy si drží titul EKOŠKOLA!!

Dne 7. 4. 2011 jsme rozšířili školní botanickou zahradu o další část – OVOCNÝ SAD. Kromě vlastní botanické zahrady, školního rosaria, bylinkové zahrádky a vodního jezírka má naše škola další, důležitý botanický objekt. Bylo vysazeno celkem 12 ovocných stromků a 4 keříky bobulového ovoce. Na výsadbě sadu se podíleli především žáci 8. a 9. ročníku. Rozměřili pozemek, vyhloubili jamky na stromky a stromky za pomoci učitele vysadili, přivázali ke kolíkům. Teď je třeba sad pravidelně zalévat. Sad bude sloužit jak ve výuce, pro žáky školy, tak pro účely relaxace a odpočinku, protože je v blízkosti golfového hřiště.


Mezi odpolední program našich žáků patří samozřejmě existence kroužků.
Naše škola jich nabízí celou škálu: sportovní, wing- tsun, posilování, kroužek
vaření,počítačový, keramický, pěvecký, ale i hra na flétnu či na kytaru.
 


Každé úterý se děti těší na kroužek počítačů.

Velikonoční pečení beránků

Jako každoročně i letos žáci základní školy v Měcholupech pekli velikonoční beránky. Žáci 9. třídy si připravili formy a recept na beránka, navážili suroviny a z vytvořeného těsta upekli celkem 10 beránků. V příštím týdnu si žáci každé třídy jednoho z beránků nazdobí a ve škole proběhne soutěž o nejkrásnějšího beránka. Tento krásný velikonoční zvyk provoněl celou školu a všichni se těší na příští týden.

Na fotografii žáci 9. třídy s ukázkou upečených beránků.

Projektový den – Velikonoce

V pátek 14. dubna probíhal na naší ZŠ v Měcholupech  projektový den s názvem Velikonoce. Nejdříve jsme si povídali o historii a tradicích tohoto svátku, pak jsme se vypravili do žateckého muzea na výstavu s velikonoční tématikou. Viděli jsme zde různé techniky zdobení kraslic jako například batiku, vosk, lepení slámou, cibulovou techniku a na muzejní zahradě ukázku živých zvířat. Další výprava pro nás byla také velice zajímavá. Navštívili jsme kostel, kde jsme si zazpívali společně velikonoční písně. Nezapomenutelný zážitek pro mnohé z nás byla možnost rozeznít kostelní zvon. Nakonec jsme zašli na faru, kde jsme barvili vajíčka a malovali kamínky. Plni dojmů jsme se rozcházeli s inspirací, jak ozdobit vlastní vajíčka na nadcházející Velikonoce.

 

Měcholupská škola a energie

V rámci mezinárodního projektu U4energy je naše škola, jako jedna z 15ti škol v České republice, zapojena do řešení problematiky šetření energiemi všeho druhu. Škola si jako oblast sledování úspor vybrala problematiku dopravy. Žáci sledovali dopravu v obci, zapisovali a počítali počty projíždějících automobilů a osob v nich. Výsledky nyní zpracovávají a vyhodnotí je v rámci výše zmíněného projektu. Jako jednu z akcí si škola zvolila taktéž propagační kampaň pro občany, zaměřenou na způsoby cestování do zaměstnání a dopravu dětí do školy. Žáci sami navrhli letáky k informační kampani, které následně doručí rodinám, organizacím v Měcholupech a okolním obcím. Vítězné návrhy vytvořila Anička Cíglová společně s Liborem Adamem (na snímku) z 8. třídy naší školy.

Soutěž o nejkrásnějšího beránka

Ve středu 20. dubna se naše škola proměnila v několik tvůrčích dílniček, kde si děti mohly vyzkoušet pletení pomlázek, namalovaly si vajíčka, kraslice a vyrobily jarní ozdoby. Zároveň proběhla „Beránková soutěž“ ve zdobení velikonočních beránků. Do soutěže se zapojily třídní kolektivy, které měly za úkol nazdobit svého beránka. Ozdobené beránky jsme vystavili na chodbě školy, aby si je všichni mohli prohlédnout a vybrat toho nejkrásnějšího. Vítězný beránek patřil žákům druhé třídy. Gratulujeme! Musíme však podotknout, že každý beránek byl k nakousnutí. Kdybyste chtěli vidět tu upečenou nádheru, máte možnost přijít se příští rok podívat.

                                                                                    Mgr. Helena Gondeková

MĚCHOLUPSKÁ ZÁKLADNÍ ŠKOLA V PROJEKTU

 ŠIKOVNÉ RUCE - CESTA K  ÚSPĚCHU

 Kam na školu? To je otázka, kterou si kladou žáci 7. A 8. ročníku, spolu s jejich rodiči snad každý den. Pan ředitel ing. Z. Dosedla, Ph.D to vyřešil tím, že je naše škola v projektu ŠIKOVNÉ RUCE - CESTA K  ÚSPĚCHU. Jedná se o roční projekt, kde si žáci na základě získaných zkušeností a znalostí od výchovných poradců a profesních odborníků z konkrétních firem budou moci kvalitněji rozhodovat o volbě povolání. Základem je vytipování oborů a jejich následné besedy, exkurze a ukázkové dny, na nichž žáci získají potřebné informace. A tak jsme byli dne 28. 4. 2011 v žateckém Pivovaru. Exkurze trvala asi hodinu, viděli jsme varnu, kde se vaří pivo, halu, kde pivo kvasí, následně se chladí a stáčí do lahví. Byli jsme seznámeni s výrobou 10°, 11° i 12°stupňového piva. Mnoho žáků má o čem přemýšlet. Zda by se jim zrovna toto povolání líbilo. Děkujeme organizátorům tohoto projektu, ale i Pivovaru Žatec, který nám umožnil přístup do samotného provozu.

                                                                              Žáci ZŠ Měcholupy, 7. a 8. ročníku

Děti Základní školy Měcholupy sportují i v sobotu.

V sobotu 30. dubna jsme využili krásné slunečné odpoledne a opět jsme se s několika žáky naší školy sešli na školním hřišti, kde si každý dle libosti mohl zahrát minigolf, petang, kuželky, stolní tenis, nebo zaskákat na trampolíně. Pro děti bylo příjemné zjištění, že i v prostorách školy se dá zažít spousta legrace a zábavy. V samotném závěru došlo i na opékání špekáčků, na kterých jsme si společně všichni moc pochutnali.

                                                                        Mgr. Helena Gondeková

 

 

OPĚT SE OTEVŘE NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE V MĚCHOLUPECH PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA

Tak jako loňský školní rok znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený kvalifikovaným  pedagogem pro děti v posledním roce  před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky. Přípravná třída je určena pro děti především těch rodičů, kteří si přejí, aby se jejich dítě bezproblémově začlenilo do vzdělávacího procesu od první třídy základní školy a předešlo se tak případným neúspěšným začátkům ve školní docházce. Docházka do přípravné třídy je bezplatná a nezapočítává se do povinné školní docházky. Výuka probíhá denně v délce čtyř vyučovacích hodin, tj. od 7:55 do 11:30 hodin. Dětem je k dispozici stravování v naší školní jídelně, po dohodě i pobyt ve školní družině, která je otevřena v době od 6:00 do 16:00 hodin. Velkou výhodou je snížený počet dětí v kolektivu, což umožňuje pracovat s žáky individuálně a plnit tak jejich osobní plány sestavené na základě vyšetření PPP či SPC. Děti mají k dispozici i počítačovou učebnu, tělocvičnu a hřiště. Společně s žáky prvního stupně se účastní kulturních a sportovních akcí, výletů. Na nové předškoláčky čekají ještě  volná místa. Pokud máte zájem, pospěšte si!!

                                                                             Mgr. Helena Gondeková

Máme krásně vyzdobené nářadí na pracovní činnosti


V soutěži o nejlépe vyzdobenou motyku vyhrála třetí třída.

V soutěži o nejlépe vyzdobený rýč vyhrála šestá třída.

                                          Gratulujeme!!!!!!

Živé medvídě jako učební pomůcku měli žáci ve škole poprvé.

 Netradiční návštěvu měly v pátek 13. května děti ze Základní školy Měcholupy. Přijel za nimi chovatel Jaroslav Káňa z nedalekých Veletic, který s sebou přivezl nový přírůstek svého zvěřince – mládě medvěda hnědého – karpatského, které se narodilo letos v lednu. Přednáška o zvířatech, která patří mezi velmi ohrožené druhy živočichů, byla velmi zajímavá a poučná. Žáci se těší již na další návštěvu pana Káni, kterou nám přislíbil na rozloučení se školou v červnu. 

                                                                     Mgr. Helena Gondeková

Vítězem ekologické soutěže MĚCHOLUPSKÝ ČTYŘLÍSTEK se stala sedmá třída. Gratulujeme!!

Ve čtvrtek 19. května 2011 se konalo v učebně přírodopisu: Školní kolo ve hře EKOPOLIS.

Zúčastnilo se 11 nejlepších hráčů z 8. a 9. třídy. Hrálo se podle pravidel pro plnou hru s počítáním jako při hře s Robostarostou (14 kol, karty se nepoužívají, za trojici 7 bodů…). 

Vítězem školního se stal Stanislav TUMPACH z 8. třídy.

Na dalších místech se umístili žáci: Radek KASSAL a Jakub FIALA oba z 8. třídy

G  R  A  T  U  L  U  J  E  M  E !!!

 

  Další úspěšná rybářka

        Slečny Zelenkovy to s rybářským prutem prostě umí. Další klání mezi rybáři v Kostomlatech se odehrálo v květnu  a další úspěch  mladé dívky, tentokrát  Klárky Zelenkové, mladší sestry Adélky. Klárka získala krásné 3. místo a za výlov plotice obecné. Gratulujeme!

CELOROČNÍ SOUTĚŽ VE SBĚRU PAPÍRU NA ZÁKLADNÍ ŠKOLE V MĚCHOLUPECH

  1. Místo…….5. ročník…tř. uč.  Mgr. M. Růnová………..1263 kg
  2. Místo…….2. ročník….tř.učitelka Mgr. I. Jindřichová………1228 kg
  3. Místo……..8. ročník….tř. učitelka Mgr. K. Cíglová………..1102 kg

                         Gratulujeme! Gratulujeme! Gratulujeme! Gratulujeme!

                                   SKOKAN ROKU!!!

          Toto ocenění si zaslouží žáci 3. Ročníku, kteří za 1. Pololetí nasbírali 35 kg.  Asi je to mrzelo, a tak dali hlavy dohromady, začali sbírat a během 2. Pololetí donesli celkem 615kg!!! Asi příští školní rok vyhrajou! Přejme jim to!!

Žáci ZŠ  Měcholupy navštívili včelaře

              Všichni jistě víte, že včely u nás vymírají. Včelaři se sice velmi pečlivě snaží včelstva zachovat, ale kruté zimy a nemoci způsobily  jejich pomalé vymírání.

             V rámci projektu Recyklohraní  (společnost Ekolamp, s.r.o ) navštívili naši žáci měcholupského  včelaře pana Františka Kříže, který nás velmi ochotně a mile zavedl ke svým úlům. Ukázal nám včelí život uvnitř úlu a seznámil nás s životem včel. Bylo to velmi poučné a zajímavé nejen pro děti, ale i pro nás pedagogy. Patří mu velké poděkování od nás všech.

              Pan Kříž vyzval naše žáky, aby se o včely starali. Sdělil nám také, že včelařů je málo a jsou staršího věku a že by bylo moc prospěšné, kdyby  mladí lidé projevili zájem o včelstva. Řekl doslova: „Nevymírají jenom včely a včelstva, ale i včelaři!“

         Albert Einstein v roce 1921 také řekl: „ 

 „Pokud by na Zemi zmizely včely, lidem by zůstaly čtyři roky života!“

 

                                                              Žáci ZŠ Měcholupy


Také jsme se pustili do pěstování žampionů, aby žáci názorně viděli a sledovali, jakým způsobem je lze pěstovat. Málokdo věřil, že z hlíny v přepravce něco vyroste. Za tři týdny se začaly klubat bílé hlavičky. Ještě chviličku je necháme růst a před prázdninami si na nich ve školní jídelně určitě pochutnáme.

! Základní škola Měcholupy má zase něco nového!  

Naše škola má nový ekokoutek. Žáci s panem ředitelem Ing.Z. Dosedlou, Ph.D. a učitelem Ing. J. Šnajdrem v rámci pracovních činností vybudovali krásnou voliéru pro ptáky a paní učitelka. Mgr. K. Cíglová ji nádherně vyzdobila. V pondělí přivezli dvanáct andulek.

Nyní bude na našich žáčcích, aby se o ně starali. Je třeba je pravidelně krmit a o to se postará paní školnice L. Hofericová. Andulky se krmí senegalským prosem v klasech, kousky ovoce a zeleným krmením. Velice vhodná jsou nakrájená jablka. V hnízdním období andulky velmi potřebují také vaječnou směs. Vždy musí mít k dispozici písek na trávení. Život andulek je totiž velmi zajímavý. Můžeme sledovat jejich šplhání po větvích, koupání se ve vodní lázni, štěbetání. Andulky si můžeme i ochočit a naučit je mluvit. Jejich chov v zajetí je možný i s jinými druhy, například s křepelkou čínskou, zebřičkami, chůvičkami, kanáry, s rýžovníky a dalšími drobnými ptáčky. Takže uvidíme, jak se nám všem bude dařit, ale věřte, že se o to budeme pilně snažit.

Jaký také může být školní výlet.

 V rámci projektu EKOKOUTKY  jsme 1. června 2011 navštívili město Most. Našim přáním bylo ukázat dětem historii tohoto města. Proto jsme navštívili hrad Hněvín. Zde jsme si celý areál prohlédli a mohli jsme vystoupat na věž. Vidět město Most z té výše byl skutečným zážitkem. Z Hněvína jsme viděli oba kostely, a tak jsme se k nim hned vydali. Dozvěděli jsme se, že děkanský kostel Nanebevzetí Panny Marie se přesouval v roce 1975 o celých 841 m  denně byl posunut o 2,16 cm. Tato událost je zapsána právem v Guinnesově  knize rekordů. Druhý dřevěný kostel je také unikátem. Přivezli ho z Rumunska, byl celý rozebrán a poté v Čechách znovu sestaven. A slíbená rarita? Nemá ani jeden šroub, ani jeden hřebík!!!! Město Most se stává zajímavým místem pro výlety. Už to není ta „měsíční krajina“ a to je moc dobře. Náš poznávací výlet jsme zakončili na Hippodromu, kde si děti zařádily na in-line dráze. Jak je dlouhá? Jak je krásná příroda v jejím okolí? Víte, co? Jeďte se tam podívat.

                                                 Žáci ZŠ Měcholupy

Den zvířátek na Základní škole Měcholupy

Jako každý rok k nám do školy zavítala v pátek 3. června zvířátka. Samozřejmě nepřišla sama, ale v doprovodu svých páníčků. V základní škole v Měcholupech se totiž tradičně konal Den zvířátek. Milovníci zvířat si přišli na své. Děti přinesly ukázat své pejsky, kočičky, myšky, potkany, křečky, rybičky, šneky, hady, králíky a dokonce jsme pouštěli poštovního holuba. Patronkou dnešního dne byla MVDr. Schořová, která celý program zpestřila svým výkladem. Také dětem poradila, jak správně se mají o své mazlíčky starat a odpovídala na všetečné otázky, kterých byla spousta. Poté jsme se projeli na ponících, které zapůjčila Mgr. Kolouchová. V závěru dne nás opět navštívil pan Káňa, který přivezl ukázat  tygra ussurijského a mládě ocelota velkého – samičku Elišku. Eliška si okamžitě získala srdce všech dětí i učitelek. Předváděla se v celé své kráse jako skutečná modelka. Děti se dozvěděly řadu zajímavých informací o zvířatech, kterým ve volné přírodě hrozí vyhubení. Dnešní den se opravdu vydařil. Celým dnem nás provázelo sluníčko a tak jsme odcházeli všichni velice spokojeni.

                                                  Mgr. Helena Gondeková

Žáci jeli na výlet do Plzeňské ZOO

Ve čtvrtek 9. června se žáci ZŠ Měcholupy vydali na plánovaný poznávací výlet do Plzeňské ZOO. Příroda z různých kontinentů všechny okouzlila. Žáci si prohlédli savce velké, malé, živější i pomalejší, ptáky rozdílných velikostí a barev, vodní živočichy, hmyz a seznámili se s jejich způsobem života jak za dne, tak i v noci. Podívali se také na český statek se všemi hospodářskými zvířaty. Zopakovali si zde to, co se učili v prvouce. Po procházce dnešní faunou a florou, kde všichni dbali a dodržovali pokynů a zákazů, se vydali do DINO PARKU, světa druhohor, kam se žáci moc těšili. Po vstupu do prehistorického parku žáky svými zvuky „vítali“ oživlí obrovští ještěři a veleještěři a 3D kino, kde zhlédli film o mláděti dinosaura.

Výlet se vydařil, neboť nám přálo i počasí. Domů se žáci vrátili s novými poznatky a dojmy. Informace získané na výletě určitě využiji v hodinách dějepisu, přírodopisu a přírodovědy.

                                           Mgr. Helena Gondeková

!!Základní měcholupská škola je stále v akci!!

V pátek 10. června se na ZŠ Měccholupy uskutečnil Sportovní den ke Dni dětí. Sešli se zde žáci z naší školy, pozvány byly i děti z MŠ a Speciální školy logopedické v Měcholupech. Žáci devátého ročníku si pro všechny pod vedením p.uč. Poláka připravili řadu soutěžních stanovišť, kde každý musel plnit nejen tradiční, ale i mimořádné sportovní úkoly. Soutěžilo se v několika disciplínách a každý úspěch byl oceněn bonbóny. Počasí i nálada byly skvělé a děti přicházely s kapsami a dlaněmi plnými sladkých odměn ke kurtům, kde se z žáků stali fanouškové našeho tenisového turnaje „ O putovní pohár“ ředitele školy Měcholupy. Fandili, co jim síly stačily. A učení? To s velkým nadšením odsunuli na další den - však to byl svátek  dětí! Vítězem 4. ročník tenisového turnaje ve čtyřhře se stala L. Kindermanová a J. Šnajdr. Za žáky vyhrála dvojice M. Beránek a R. Kassal. Všichni samozřejmě gratulujeme!!
                                                         Mgr. Helena Gondeková

Záchranáři a hasiči zasahovali na ZŠ v Měcholupech

V pátek 17. června na školním dvoře ZŠ Měcholupy proběhla ukázka techniky žateckých dobrovolných hasičů a záchranářů. Žáci se seznámili s postupem při oživování a poté měli možnost si vše vyzkoušet téměř naostro na cvičném modelu. Po prohlídce sanitky a záchranářského vybavení pan Slávek Jurnečka se vrhl i na maskování zranění pro přítomné děti. Nalíčená poranění vypadala opravdu velmi reálně. Během akce se žáci dozvěděli nejen jak specifikovat riziko úrazu a jak začít s ošetřením sebe samých či kamaráda, ale také spoustu zajímavostí z práce záchranářů. Nechyběla ani praktická ukázka hasičského vybavení. Dětem i nám dospělým radili, jak se zachovat při řešení mimořádných událostí v oblasti požární ochrany a ochrany obyvatelstva. Děti si mohly prohlédnout a vyzkoušet různé prostředky záchranářů - oblečení, helmu, hasicí přístroj, dýchací přístroj a  jiné. Akce se dětem velmi líbila a splnila i naše očekávání. Těšíme se na další spolupráci.

                                             Mgr. Helena Gondeková

Děti ze ZŠ Měcholupy hledaly poklad

Páteční den děti strávily na společném školním výletě CESTA ZA POKLADEM. Během cesty děti hledaly ukryté úkoly, které musely splnit, aby mohly pokračovat. Zpívaly písničku, ve které je barva – zvolily Holka modrooká... Dělaly dřepy, skákaly po jedné noze, pojmenovávaly stromy a květiny. Všechny úkoly splnily na jedničku, a proto mohly hledat poklad, který našly hravě. Nechybělo ani společné opékání buřtíků. Počasí nám přálo, cesta se vydařila a hlavně děti byly úžasné. Velcí pomáhali malým. Velké nadšení a radost dětí byly naší odměnou, za tento tak dobře povedený výlet.

                                                                      Mgr. Helena Gondeková

 

Ve středu 29. června v 16.00 hodin na školní zahradě pořádáme

ŠKOLNÍ AKADEMII

Dsc_1920_2

VŠECHNY SRDEČNĚ ZVEME !!!

šk.rok 2010-11

ROZVRH HODIN      9. třída

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

PO

M

D

AJ

F

Z

     

ŮT

Z

M

ČJ

AJ

CH

 

HV

VV

 

ST

ČJ

EKO

EKO

M

NJ

TVch

TVd

   

ČT

M

ČJ

VO

AJ

CH

 

VZ

 

D

M

ČJ

NJ

TVd

TVch

   

Ve středu 20.4.2011 jsme ve škole  měli projektový den – Velikonoce.

Barvili jsme vajíčka, pletli pomlázky, zdobili beránky a před obědem hráli s naším třídním

učitelem na schovávanou.  Pššt, neprozraďte Lukáše Sršně….

 
Velikonoce v Žateckém MUZEU


V předmětu chemie provádíme sami mnoho pokusů. Jedním z nich je pokus elektrolýzy
žáků D. Dvořáka a L. Sršně.


Ještě pár fotek z loňkého školního výletu:

šk.rok 2009-10

ROZVRH HODIN      9. třída

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

PO

M

D

AJ

F

Z

     

ŮT

Z

M

ČJ

AJ

CH

 

HV

VV

 

ST

ČJ

EKO

EKO

M

NJ

TVch

TVd

   

ČT

M

ČJ

VO

AJ

CH

 

VZ

 

D

M

ČJ

NJ

TVd

TVch

   

Ve středu 20.4.2011 jsme ve škole  měli projektový den – Velikonoce.

Barvili jsme vajíčka, pletli pomlázky, zdobili beránky a před obědem hráli s naším třídním

učitelem na schovávanou.  Pššt, neprozraďte Lukáše Sršně….

 
Velikonoce v Žateckém MUZEU


V předmětu chemie provádíme sami mnoho pokusů. Jedním z nich je pokus elektrolýzy
žáků D. Dvořáka a L. Sršně.


Ještě pár fotek z loňkého školního výletu: